Newsletter subscribe

Tanie pożyczanie

Wypowiedzenie umowy o pracę a wniosek o pożyczkę

Wypowiedzenie umowy o pracę a wniosek o pożyczkę
Opublikowane: 25 maja 2017 o 14:59   /   przez   /   komentarze (0)

Utrata pracy może przydarzyć się każdemu. Towarzyszy jej spory stres oraz lęk o przyszłość swoją i rodziny. Jeżeli dodatkowo nie posiadamy wystarczających oszczędności, by  przetrwać trudne chwile lub w najbliższym czasie czekają nas spore wydatki, wniosek o pożyczkę wydaje się kuszącym rozwiązaniem. 

Nasza czytelniczka, pani Grażyna, od wielu lat pracuje jako księgowa w dużej firmie z branży przemysłowej. Niestety w wyniku restrukturyzacji niedawno otrzymała wypowiedzenie umowy o pracę. Niefortunnie zbiegło się to w czasie z planowanym wkrótce weselem jej syna, z którym związanych jest sporo wydatków.

Pani Grażyna potrzebuje dodatkowych pieniędzy, ale obawia się, że przebywając na 3 – miesięcznym okresie wypowiedzenia, nie może starać się o dodatkową gotówkę. Czy będąc na wypowiedzeniu może złożyć wniosek o pożyczkę?

Wniosek o pożyczkę na wypowiedzeniu – czy to dobry pomysł?

Otrzymanie wypowiedzenia nie jest niczym przyjemnym. Perspektywa rychłego pomniejszenia dochodów może przerażać i nic dziwnego, że pani Grażyna rozgląda się za rozwiązaniem, które pomogłoby jej podreperować domowy budżet.

Na rynku istnieje wiele firm, oferujących szybkie pożyczki przez Internet. Popularne „chwilówki” można otrzymać niemal od ręki, ale termin ich spłaty bywa często zbyt krótki, by bez problemu spłacić zadłużenie. Zaciągnięcie takiej pożyczki, wiąże się zatem z dużym ryzykiem, zwłaszcza w sytuacji pani Grażyny, która nie ma pewności, jak będzie wyglądać stan jej portfela w niedługim czasie.

Na pewno warto, by nasza czytelniczka dokładnie podliczyła wydatki i sprawdziła, czy będzie w stanie przetrwać trudny okres bez zaciągania zobowiązań, które w rezultacie mogą jedynie pogorszyć jej sytuację.

Przecież jeszcze pracuję

Co prawda przebywając na okresie wypowiedzenia pani Grażyna nadal pobiera wynagrodzenie, ale 3 miesiące to okres, który może okazać się niewystarczający, by bez problemów spłacić zobowiązanie. Zwłaszcza, gdy w planach są dodatkowe koszty związane z organizacją wesela.

W przypadku firm oferujących pożyczki długoterminowe, takich, jak ekredycik.pl, zadłużenie rozłożone jest na dłuższy okres, dzięki czemu miesięczne raty bywają znacznie niższe.
Nie oznacza to jednak, że pani Grażyna otrzyma pożyczkę. Posiadając jedynie 3-miesięczną gwarancję zatrudnienia, a co za tym idzie – stałego dochodu – pozytywne rozpatrzenie wniosku o pożyczkę długoterminową będzie, w przypadku pani Grażyny bardzo trudne, jeżeli nie niemożliwe.

Klient (nie) nasz pan

Firmy pożyczkowe, które oferują szybkie pożyczki bez rzetelnej weryfikacji dochodów oraz sytuacji finansowej klienta często zasłaniają się jego dobrem. W rzeczywistości jest to nic innego, jak działanie na szkodę klienta. Udzielanie pożyczek przewyższających możliwości finansowe pożyczkobiorcy to nieodpowiedzialne postępowanie, które może skutkować popadnięciem w spiralę długów oraz całkowitą utratę płynności finansowej.

Ekredycik.pl sprawdza stan zadłużenia oraz dochody swoich klientów, by mieć pewność, że pożyczka dostosowana jest do ich indywidualnej sytuacji życiowej. Czasami konieczne jest odrzucenie wniosku o pożyczkę, gdyż kolejne zadłużenie może jedynie pogorszyć kondycję finansową klienta.

Pani Grażyna  powinna przede wszystkim skupić się na uregulowaniu swojej sytuacji finansowej oraz na poszukiwaniach nowej pracy. Dobrze, aby poinformowała o swoich trudnościach rodzinę i przyjaciół, którzy być może będą mogli wesprzeć ją w tym trudnym okresie.

Jak tylko jej sytuacja finansowa się ustabilizuje, pani Grażyna będzie mogła złożyć wniosek o pożyczkę internetową. Sprawdź, jakie warunki powinna spełniać pożyczka internetowa.

Oceń wpis!

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz
Imię Email WWW