Newsletter subscribe

Wydawaj z fantazją

Wrzesień – najlepszy czas na wakacje last minute dla studenta

Opublikowane: 16 września 2016 o 14:47   /   przez   /   komentarze (2)

Wakacje to niezwykły  czas. Nie tylko dla tych, którzy odpoczywać musza po trudach dnia codziennego, ale również dla studentów, którzy chcą złapać ostatnie chwile wolności przed pierwszym października. Warto wiedzieć, że wrzesień to idealny czas na wakacje last minute – większość destynacji jest po prostu tańsza, więc idealnie pasuje na studencką kieszeń. Nie ma na co czekać. Rezerwuj i leć.

Dlaczego wrzesień to najlepszy okres na wakacje dla studenta?

Taniej, szybciej, bez problemów, bez kolejek. Warto wziąć pod uwagę możliwość zaoszczędzenia dużej ilości pieniędzy i podjąć decyzję o wakacjach last minute. To szczególnie istotne, jeśli mówimy o budżecie studenckim.

Gotówka przyda się zwłaszcza w trakcie studiów – nie warto przepłacać na wakacjach all inclusive. Hiszpania, Portugalia, Włochy czy Chorwacja – pamiętaj, że w tych krajach ciepło jest nawet we wrześniu, więc bez obaw o pogodę.

Słoneczna Italia, piękna Hiszpania czy błękitne wody Chorwacji we wrześniu to idealne propozycje dla tych, którzy spędzić chcą ciekawe i niedrogie wakacje w ciekawych miejscach.

Gdzie warto pojechać?

Jest w czym wybierać. Tanich, a pięknych miejsc na ciekawe wakacje jest naprawdę bardzo dużo.

Oto przegląd części krajów, na które warto zwrócić uwagę.

 • Grecja – pogrążona (choć powoli wychodząca) z kryzysu gospodarczego Grecja jest idealną opcją na to, by skorzystać z dostępnych ofert last minute. Tanie noclegi, przepiękne plaże i niezbyt drogie, a dobre jedzenie. To powinno zachęcić
 • Portugalia – nie tylko stolica. Świetny czas spędzisz również w Porto – rewelacyjne wino i niepowtarzalny klimat, którego nie zapomnisz na długi czas
 • Hiszpania – plaże, świetne jedzenie i upały. Cały rok! We wrześniu możesz „upolować” bilet za grosze, a i noclegi są tańsze
 • Bułgaria – ciągle tanio i przystępnie nawet dla studenta. Komu nie marzyły się Złote Piaski? We wrześniu będzie, oczywiście, jeszcze taniej i mniej tłoczno

Jak polować na okazje last minute?

Wrzesień to idealny czas na szukanie ofert last minute. Przed przystąpieniem do „polowania” na okazje warto przygotować się do samego wyjazdu – zwykle jest tak, że nie ma czasu na zastanawianie się i decyzję trzeba podejmować w „przysłowiowym” ułamku sekundy. I, musisz wiedzieć, że nie będą to (prawdopodobnie) loty z miasta, w którym mieszkasz. Trzeba liczyć się z wylotem z innego miejsca, ale nie można mieć wszystkiego.

Przeglądaj turystyczne portale, wyszukiwarki, strony internetowe z ofertami tanich wakacji. Korzystaj z aplikacji na smartfona (np. SkyScanner) i „poluj na okazje”, by spędzić wakacje życia!

Jeśli nie lubisz załatwiać takich spraw przez Internet, możesz szukać dobrych ofert w biurach podróży – tam też można znaleźć dobre propozycje tanich wakacji. Nade wszystko, szukaj tanich noclegów – dzięki takim serwisom jak np. booking.com zaoszczędzisz dużo pieniędzy.

Czy pożyczka na wakacje to dobry pomysł?

Jeśli nie mamy wystarczająco dużo wolnej gotówki, by pozwolić sobie na wakacje last minute, warto wziąć pożyczkę ratalną – zwłaszcza wtedy, kiedy nie brakuje nam dużo. Pożyczone pieniądze zawsze możesz oddać po powrocie z wakacji, a oferta last minute nie może czekać.

Często zdarza się bowiem tak, że te najlepsze oferty znikają w ciągu kilku minut. Wygodnie jest załatwić obie sprawy – rezerwację wycieczki i wzięcie pożyczki – przez Internet. Dlatego, jeśli na oku mamy dobrą ofertę, nie ma na co czekać, bo taka okazja może się nie powtórzyć. Jeśli nie zamierzasz pożyczyć dużej kwoty, nie będzie problemów z otrzymaniem takiej pożyczki.

Wrzesień – najlepszy czas na wakacje last minute dla studenta
5 z 1 głosów.

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Komentarz
Imię Email WWW

 • 20 września 2016 o 10:46 Tośka

  my wybieramy się do Włoch, znaleźliśmy fajną kwaterę niedaleko Wenecji, faktycznie jest sporo taniej niż w sezonie 🙂

  Odpowiedz
  • 20 września 2016 o 14:40 Ekredycik

   W Wenecji 24 stopnie, więc tylko pozazdrościć słońca 🙂 Życzymy udanego urlopu!

   Odpowiedz