Newsletter subscribe

Wydawaj z fantazją

Walizka do samolotu – postaw na jakość

Opublikowane: 29 maja 2017 o 12:50   /   przez   /   komentarze (0)

Okres letni to czas intensywnych urlopów. W amoku przygotowań do podróży nie wolno zapomnieć o zakupie porządnej walizki. Przeczytaj, jaki bagaż najlepiej sprawdzi się podczas podróżowania samolotem i poznaj cechy walizek, które wytrzymają dłużej niż jeden sezon.

Pewnie nie raz byłaś/eś świadkiem lekkomyślnego załadunku bagaży na lotnisku. Ludzie, którzy przenoszą walizki do samolotów nie są zbyt delikatni. Rzucanie, turlanie i siłowe upychanie ładunku to niemal norma. W 2014 roku na lotnisku Pearson w Toronto nagrano film, na którym widać, jak obsługa zrzuca bagaże z kilku metrów do kosza stojącego na ziemi! Nie musimy chyba dodawać, że taki upadek może znacząco uszkodzić sprzęty i pamiątki znajdujące się w środku.

Jeśli chcesz, by twoja walizka dotarła do celu w jednym kawałku, masz dwa wyjścia. Pierwsze: robisz awanturę na lotnisku i składasz skargę na niekompetentną obsługę. Drugie: inwestujesz w porządną walizkę, która niczym Robocop wytrzyma wszystkie wstrząsy i uderzenia.

Dobra walizka – dlaczego to takie ważne?

Porządna walizka to przede wszystkim komfort podróży. Torby z wytrzymałych materiałów są odporne na uszkodzenia i zabezpieczają nasze rzeczy przed przemoknięciem. Ponadto dobrej jakości zamki i suwaki gwarantują, że walizka nie „rozleci się” w trakcie załadunku. Tym samym nie znajdziesz się w gronie osób, które na szybko muszą spinać swój bagaż agrafkami lub co gorsza obwiązywać go sznurkiem. Z solidną walizką u boku możesz spokojnie się zrelaksować. Nie musisz co chwila się zastanawiać, czy twój bagaż nie uległ zniszczeniu.

Pamiętaj! Wytrzymała i zwrotna walizka to najważniejszy element ekwipunku każdego podróżnika. Posiadanie solidnej torby znacznie ułatwia życie. Nowoczesne walizki nie ważą dużo! Wręcz przeciwnie, są lekkie i posiadają mocne, skrętne koła. Dzięki temu nie trzeba niczego dźwigać, ani z niczym się siłować.

Na co zwracać uwagę przy zakupie walizki?

Zanim wybierzesz konkretny model walizki, musisz wiedzieć na co zwracać uwagę przy jej zakupie. Oto cechy, dzięki którym bez problemu rozpoznasz solidną walizkę:

1. Duża pojemność

Walizki nadawane do luku bagażowego zazwyczaj są duże i pakowne. Przyjęło się, że na wyjazdy trwające powyżej tygodnia powinno wybierać się walizkę o głębokości min. 90 l. Chodzi o to, by nasza walizka była w stanie pomieścić jak najwięcej. W zwiększeniu pojemności pomoże, wyposażona w system wewnętrznych kieszeni i przegródek, komora główna. Dobrze, gdy wewnątrz torby znajdziemy specjalne paski do podtrzymywania ubrań. Na rozmiar walizki mają wpływ także kieszenie zewnętrzne, w które możemy włożyć potrzebne drobiazgi.

2. Dobry materiał wykonania

To jeden z najważniejszych kryteriów przy wyborze walizki. Dobrzy producenci walizek do wykończenia swoich produktów używają wysokiej jakości materiałów syntetycznych. Tylko takie są w stanie ochronić zawartość bagażu przed uszkodzeniem i przemoknięciem.

Z jakich materiałów powstają solidne walizki?

Walizki miękkie – wysokiej gęstości włókna poliestrowe i nylon.

Walizki półtwarde – wysokiej gęstości włókna poliestrowe lub z tworzywa sztucznego EVA (kopolimer etylenu i octanu winylu).

Walizki twarde – odporne na uszkodzenia termoplastyczne materiały. Do ich produkcji używa się m.in. włókna szklanego lub poliwęglanu.

UWAGA! Jeśli zależy nam na maksymalnej wytrzymałości bagażu, najlepiej zainwestować w walizkę twardą. Model ten jest odporny na zalanie i potrafi wytrzymać siłę nacisku rzędu kilkuset kilogramów.

3. Wysokiej jakości kółka i wysuwana rączka

To obowiązkowe elementy każdej solidnej walizki. Dzięki ich obecności ciężar naszego bagażu nie będzie tak mocno odczuwalny. Duże, twarde walizki są zwykle wyposażone w cztery kółka z plastiku lub kauczuku. Te pierwsze montuje się w słabej jakości walizkach z supermarketów. Plastik nie jest wytrzymałym materiałem, szybko się rysuje, a wykonane z niego kółka mają tendencję do odpadania. Zdecydowanie lepiej wybrać drugą opcję, czyli kółka kauczukowe, osadzone na łożyskach.

4. Bezpieczne zamki

Dobra walizka powinna chronić nasz dobytek nie tylko przed zniszczeniem, ale także przed złodziejami. Tym bardziej, że na lotniskach zawsze jest tłoczno i o stracenie bagażu nie trudno. Jakie zabezpieczenie będzie odpowiednie? Otóż, najlepiej sprawdzi się model walizki z szyfrowym zamkiem spełniającym standardy TSA. Jest to zamek, który w razie kontroli bez problemu zostanie otworzony przez służby porządkowe.

Koszt dobrej jakości walizki do samolotu to ok. 400-500 złotych. Jak widać nie są to duże pieniądze, a wybierając solidnego producenta mamy pewność, że walizka posłuży nam na lata. Po co stresować się w podróży zniszczeniem lub przemoczeniem zawartości bagażu? Wystarczy, że na co dzień mamy wiele trosk, więc urlop powinien być czasem wolnym od wszelkich niedogodności i zmartwień.

Oceń wpis!

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz
Imię Email WWW