Newsletter subscribe

Wydawaj z głową

Tanie wczasy 2017. Jak oszczędzić na wakacjach?

Tanie wczasy 2017
Opublikowane: 16 maja 2017 o 08:53   /   przez   /   komentarze (0)

Koleżanki chwalą się zdjęciami z wakacji, a ty udajesz, że nie działa ci aparat w telefonie? Marzy ci się urlop all inclusive, ale twój portfel sugeruje oszczędny wypad na wieś? A może zamiast zostawić kilka tysięcy w biurze podróży wolisz zainwestować w remont? Jeśli zagraniczne tanie wczasy 2017 są poza twoim zasięgiem, ale skrycie przeglądasz oferty wakacyjnych wycieczek, ten artykuł jest właśnie dla ciebie. Pokażemy ci jak oszczędzić na wakacjach i przekonamy, że tanie podróżowanie to realna alternatywa, a nie utarty slogan.

Podróżuj własnym samochodem

To wciąż bardzo popularny sposób na europejską turystykę. Pozwala swobodnie się przemieszczać i rozłożyć opłaty na większą liczbę pasażerów. Przy obliczaniu kosztów przejazdu weź pod uwagę spalanie samochodu, ceny winiet i ewentualne postoje w hotelach. W tym celu warto skorzystać z internetowych kalkulatorów liczących koszty przejechania trasy.

Przykład
Całkowity koszt przejazdu z Gliwic na Riwierę Makarską w obie strony (2600 km) wynosi ok. 1500 zł przy opcji podróży samochodem z silnikiem Diesla i spalaniem 6,2 l/100 km, wraz z dodatkowymi opłatami.

Wybieraj ekonomiczne środki transportu

Jeśli podróżujesz samolotem, na miejscu korzystaj z pociągów i autobusów. Przy zamiarze częstego przemieszczania wykupuj bilety całodniowe i kilkudniowe, które w ostatecznym rozrachunku są korzystniejsze niż jednorazowe. Zastanów się również nad wypożyczeniem roweru – będzie zdrowiej i taniej!

Szukaj alternatywnego zakwaterowania

Rozważ nocowanie pod namiotem na polu kempingowym, np. ceny na Węgrzech zaczynają się od 40 zł za dwie osoby. W Chorwacji można wynająć 2-pokojowe apartamenty już za ok. 35 euro, czyli ok. 140 zł. Chcesz mieszkać w hostelu lub hotelu? W Internecie znajdziesz aplikacje, za pośrednictwem których możesz uzyskać niższe ceny noclegu (np. Priceline). Jeśli chcesz zaplanować wyjątkowo tanie wczasy 2017, skorzystaj z couchsurfingu, czyli bezpłatnego nocowania u gospodarzy zgłoszonych w specjalnych serwisach (Couchsurfing, Hospitality Club).

Pożyczka Ekredycik

Oszczędzaj na wyżywieniu

Podróżując samochodem warto zabrać ze sobą prowiant z długim terminem ważności, np. konserwy, makaron, płatki śniadaniowe, puszki, kawę, herbatę. Na miejscu zaopatruj się w dyskontach i dużych marketach. Jeśli nie chcesz gotować, wybieraj hotele ze śniadaniem aby uniknąć posiłku na mieście. Przy opcji stołowania się w restauracjach, szukaj knajpek z dala od szlaków turystycznych i zlokalizowanych na przedmieściach.

Jak oszczędzić na wakachach? Wybieraj atrakcje za półdarmo

Zamiast wycieczek grupowych organizowanych przez biura turystyczne zaplanuj samodzielne zwiedzanie z mapą w ręku, przedtem sprawdzając ceny transportu i biletów wstępu. Największą atrakcją są piękne widoki, a robienie zdjęć własnym aparatem/komórką nic nie kosztuje. Dobrym pomysłem na to, jak oszczędzić na wakacjach są tanie zwiedzanie są wycieczki Free Walking Tour – nie wymagają rezerwacji, a opłata za przewodnika jest w pełni dobrowolna. Pytaj też o zniżki studenckie/zawodowe. Dzięki legitymacji można w dużo niższej cenie zwiedzić muzea, galerie sztuki i inne instytucje kulturalne.

Tanie wczasy 2017 czy wycieczka z biurem podróży?

Za 7-dniowy urlop w Chorwacji z popularnym biurem podróży zapłacisz 2400 zł za osobę, co daje 4800 zł za parę. Tymczasem jeśli pojedziecie samochodem zapłacicie ok. 1500 zł + koszty zakwaterowania, wyżywienia i dodatkowe. Przyjmując cenę apartamentu 140 zł, tygodniowy pobyt będzie wynosił 980 zł. Koszty wyżywiania i atrakcji można na bieżąco redukować, warto zarezerwować sobie ok. 800 zł. Łączny koszt samodzielnie zorganizowanej wycieczki może wynieść ok. 3300 zł, czyli 1500 zł mniej niż urlop z biurem podróży. Tym sposobem twój portfel nie będzie wymagał intensywnej reanimacji po wakacjach, a ty możesz sobie pozwolić na elastyczność w kwestii zakwaterowania, podróżowania i długości pobytu.

Skorzystaj z kalkulatora i weź pożyczkę!

Oceń wpis!

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz
Imię Email WWW