Newsletter subscribe

Tanie pożyczanie

Szybka pożyczka na dowód przez Internet

Szybka pożyczka na dowód przez Internet - sprawdź, jak ustrzec się oszustów
Opublikowane: 21 marca 2017 o 14:42   /   przez   /   komentarze (0)

Jeżeli zastanawiasz się nad wzięciem szybciej pożyczki na dowód przez Internet, pamiętaj, aby wybrać rzetelnego pożyczkodawcę. Będziesz pewna, że dokona on poprawnej weryfikacji twoich danych oraz właściwie oceni twoją zdolność kredytową. Zaciągnięcie pożyczki na dowód w 15 minut może cię sporo kosztować i wprowadzić w poważne problemy finansowe. Pamiętaj też, aby udostępniać swoje dane z dowodu osobistego tylko sprawdzonym instytucjom. W przeciwnym razie możesz paść ofiarą internetowego oszustwa.

Co to znaczy „pożyczka na dowód”?

Za pożyczkę na dowód przez Internet uznaje się pożyczkę udzielaną przez instytucję finansową jedynie na podstawie twojego dowodu osobistego. Popularnie przyjmuje się, że jedynym warunkiem uzyskania pożyczki jest przedstawienie dowodu tożsamości lub też jego skanu prywatnemu pożyczkodawcy. Nic jednak bardziej mylnego! Każdy pożyczkodawca w interesie swoim i swojego klienta przeprowadza analizę zdolności kredytowej osoby, której zamierza powierzyć pieniądze. Nieliczne firmy, które tego nie robią, to zazwyczaj instytucje, które obwarowują swoją pożyczkę dodatkowymi obostrzeniami. Przykładowo mogą to być wysokie kary za nieterminowe spłacanie długu, które mogą wprowadzić pożyczkobiorcę w poważne problemy finansowe.

Zwykle jednak szybka pożyczka na dowód przez Internet u zaufanego pożyczkodawcy, który nie wprowadzi cię w długi, wiąże się z tym, że to po stronie pożyczkodawcy jest sprawdzenie wiarygodności osoby ubiegającej się o pożyczkę. Instytucji finansowej wystarczy zwykle PESEL, numer dowodu osobistego oraz podstawowe dane, które zawarte są w dokumencie, aby sprawdzić czy jesteś osobą, za którą się podajesz. Twoja zdolność kredytowa określana jest na podstawie np. wyciągów z BIK-u oraz innych baz informacji gospodarczej. Co więcej, rzetelny pożyczkodawca może sam sprawdzić, czy podane przez ciebie informacje o zarobkach mają pokrycie w rzeczywistości. W tym celu sam skontaktuje się z twoim pracodawcą, o czym powinnaś zostać uprzedzona przy składaniu wniosku o pożyczkę.

Pożyczka Ekredycik

Jak długo trzeba czekać na szybką pożyczkę?

Reklamy zapewniają, że pożyczkę na dowód online możesz dostać w zaledwie 15 minut. Te instytucje, które faktycznie są w stanie przelać pieniądze na konto w takim czasie, z pewnością nie dokonują wcześniejszej oceny twojej sytuacji finansowej. Weryfikacja twoich danych w BIK czy którymkolwiek z BIG-ów, może zająć przynajmniej 1 dzień roboczy. Nim rzetelny pożyczkodawca dokona przelewu na twoje konto, powinien najpierw zawrzeć na piśmie umowę pożyczki. Co do zasady jednak, umowa pożyczki sporządzona w formie dokumentu nie jest wymagana przy pożyczkach poniżej 1000 zł.

Decydując się jednak na pożyczkę na dowód online czy też pożyczkę, dla której wniosek wymaga jedynie danych z dowodu osobistego, możesz otrzymać pieniądze już w ciągu 2-3 dni. Wszystko zależy oczywiście od przejrzystości twojej zdolności kredytowej oraz terminu podpisania umowy dostarczonej przez kuriera.

Uważaj na oszustów! – na co zwrócić uwagę przy pożyczce na dowód przez Internet

Pożyczka na dowód przez Internet bez wątpienia wiąże się z pewnym ryzykiem. Dlatego zawsze przed podaniem swoich danych sprawdź dokładnie, kim jest pożyczkodawca. W tym celu możesz przejrzeć jego KRS oraz najprościej – opinie pozostawiane przez innych klientów w Internecie. Wysyłając swoje dane z dowodu osobistego, w tym numer dokumentu, lub też cały jego skan czy zdjęcie, możesz paść ofiarą oszustwa. Osoby, które wejdą w posiadanie takich informacji o tobie, mogą podszyć się pod ciebie i zaciągnąć poważne długi u pożyczkodawców, którzy nie wymagają żadnego innego potwierdzenia twojej tożsamości. Dlatego też, to korzystanie z usług instytucji finansowych, którzy zabezpieczają się przed oszustami i poważniej weryfikują tożsamość pożyczkobiorcy, jest bardziej rozsądne i bezpieczne.

W Ekredycik.pl do poprawnego wypełnienia wniosku o pożyczkę potrzebujemy, abyś podała nam swój numer PESEL oraz numer seryjny dowodu osobistego. W procesie przyznawania pożyczki nie wymagamy od ciebie przesłania skanu dowodu osobistego. W procesie rozpatrywania wniosku, który możesz wypełnić online, bierzemy pod uwagę twoją historię kredytową zawartą w BIK oraz BIG InfoMonitor, KRD i ERIF. Pozytywna decyzja o przyznaniu pieniędzy może zostać wydana nawet następnego dnia, po weryfikacji danych, a pieniądze pojawią się na twoim koncie w momencie dostarczenia przez kuriera podpisanej przez ciebie umowy pożyczki.

Skorzystaj z kalkulatora i weź pożyczkę!

Oceń wpis!

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz
Imię Email WWW