Newsletter subscribe

Wydawaj z fantazją

Studniówka 2018: ile kosztuje bal maturalny?

Opublikowane: 4 stycznia 2018 o 13:10   /   przez   /   komentarze (0)

Bal maturalny to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rozpoczyna odliczanie do egzaminu dojrzałości i wejścia w dorosłe życie. Polonez, eleganckie suknie, zabawa do białego rana – wszystko to pozostaje w pamięci na zawsze. Jeśli jesteś rodzicem tegorocznego maturzysty, czeka Cię spory wydatek. Czy wiesz, ile będzie kosztowała studniówka 2018?

Przetańczyć całą noc

Studniówka to przede wszystkim wielka i huczna impreza. Niektóre szkoły wciąż organizują bal we własnej sali gimnastycznej, co wiąże się z wynajęciem zespołu muzycznego, cateringu, obsługi oraz dekoracją  i późniejszym posprzątaniem sali. Wymaga to większego nakładu pracy przy organizacji przedsięwzięcia. Zwykle spada to na radę rodziców i samorząd szkolny. Wysiłek jednak się opłaca – takie studniówki są znacznie tańsze od tych organizowanych w hotelach czy restauracjach. Koszt przyjęcia zamyka się zwykle między 350 a 500 zł za parę.

Coraz więcej szkół decyduje się jednak na inne rozwiązanie – urządzenie studniówki w hotelu lub dużej restauracji. Zapewniają one wtedy posiłki, obsługę i dekoracje. Nie trzeba się też martwić sprzątaniem sali i odnoszeniem ławek do klas lekcyjnych. Wiąże się to jednak z większymi wydatkami. W zeszłym roku cena za parę zaczynała się od 450 zł i w dużych miastach sięgała nawet 700 zł. Studniówka 2018 będzie nie mniejszym wydatkiem.

Zjawiskowe suknie – ile kosztuje bal maturalny?

Ceny sukienek wahają się w zależności od tego, gdzie je zakupisz, z jakich materiałów są wykonane i czy są szyte na zamówienie. Najtańsze będą kreacje z sieciówek. Ich ceny zamykają się zwykle w przedziale od 150 do 400 zł. Takie sklepy oferują zazwyczaj krótkie sukienki, które nie będą odpowiadać każdej przyszłej maturzystce.

Długie kreacje kosztują zwykle od 300 do nawet 1000 zł. Pamiętaj jednak, że szyte są według zestandaryzowanych wymiarów i mogą okazać się za długie lub za krótkie. Łatwiej mają niskie maturzystki, które niewielkim kosztem mogą skrócić suknie u krawcowej. Wysokie dziewczyny mogą zdecydować się na kreację szytą na miarę, która z pewnością będzie miała odpowiednią długość. Wiążę się to zwykle z ceną wyższą o 200 – 300 zł.

Do sukni oczywiście należy dobrać buty. Ceny szpilek zaczynają się już od 100 zł. Pamiętaj, że buty powinny być wygodne. Maturzystka musi wytrzymać w nich całonocną zabawę. Kolejnym niezbędnym dodatkiem jest torebka. Elegancką kopertówkę można kupić już za ok. 100 zł.

Makijaż i fryzury na studniówkę

Fryzury na studniówkę muszą przetrwać całą noc, dobrze więc by ułożył je profesjonalista. Będzie on wiedział, jak najlepiej utrwalić loki lub kok, by wytrzymały nawet najbardziej szaloną zabawę. Fryzury na studniówkę kosztują od około 70 do 200 zł.

Kolejną rzeczą, o którą muszą zadbać maturzystki jest makijaż. Podobnie jak fryzury na studniówkę, musi wytrzymać całonocną zabawę. Gwarantuje to zatrudnienie makijażystki, która uzyska to dzięki nabytym umiejętnościom i profesjonalnym kosmetykom. Taka usługa to koszt od 60 do 150 zł.

Maturzystki często decydują się też na profesjonalny manicure.  Hybrydowy lub żelowy daje pewność, że nie zniszczy się do końca zabawy. Kosztuje od  50 do 100 zł.

Garnitur dla maturzysty

Wydatki chłopców szykujących się na studniówkę są znacznie mniejsze. Zakupiony garnitur, koszulę i buty mogą poza tym wykorzystać na wiele innych okazji, np. na zbliżający się egzamin dojrzałości. Garnitur można kupić za cenę od 500 do 1300 zł, buty to wydatek rzędu 150 – 300 zł, a koszula ok. 100 – 150 zł. Mężczyzna nie może zapomnieć też o dodatkach. Ceny krawatów i much zaczynają się od 50 zł.

Utrwalenie wspomnień i dodatkowe atrakcje

Na studniówce nie może zabraknąć oczywiście fotografa i kamerzysty. Koszt całonocnej pracy każdego z nich (przygotowanie albumu z obrobionymi zdjęciami lub płyty z filmem i nakręcenie czołówki) wynosi około 1500 – 2000 zł. Na szczęście koszty rozkładają się na całą klasę. Niektórzy kamerzyści i fotografowie pracują w zespołach, co zwykle obniża cenę.

Coraz częściej studniówki dorównują przepychem weselom. Mają więc przygotowane dodatkowe atrakcje, takie jak fotobudki, drony kręcące filmy z góry oraz czerwone dywany przed wejściem. Niektórzy uczniowie wynajmują też limuzyny, aby przyjechać nimi na miejsce imprezy. Wszystko to wiąże się z dodatkowymi opłatami wynoszącymi nawet kilkaset złotych.

Studniówka 2018 – szacunkowe koszty

Gołym okiem widać, że bal maturalny wiąże się z dużymi wydatkami. Studniówka 2018 będzie kosztować jednego maturzystę przynajmniej 1000 zł i to w stosunkowo skromnej wersji. Pamiętaj, że to jedyna taka okazja w życiu Twojego dziecka. To nie tylko jego pierwszy w życiu bal, ale też symboliczne wkroczenie w dorosłość. Dlatego nie warto oszczędzać na tym wydarzeniu. Jeśli tak duży wydatek to zbyt duże obciążenie dla Twojego budżetu, wspomóż się szybką i wygodną pożyczką przez Internet.

Studniówka 2018: ile kosztuje bal maturalny?
5 z 1 głosów.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz
Imię Email WWW