Newsletter subscribe

Tanie pożyczanie

Pożyczka przez Internet na dowód. Czy potrzebny jest poręczyciel?

Pożyczka przez Internet na dowód.
Opublikowane: 22 kwietnia 2016 o 15:43   /   przez   /   komentarze (0)

Pożyczki przez Internet to jedne z wielu ułatwień, które dają nam instytucje, zajmujące się pożyczaniem pieniędzy na określony czas. Wybór jest dzisiaj ogromny – począwszy od pożyczek pozabankowych, kończąc – na kredytach w konkretnych instytucjach finansowych. By dostać upragnione pieniądze  – prawie w każdym z tych przypadków – potrzebujesz poręczyciela. Prawie, bo jeśli dobrze poszukasz, możesz dostać pożyczkę nawet bez poręczenia 🙂

.

Kim jest poręczyciel?

Tak naprawdę, poręczyciel to jedna ze stron umowy poręczenia, która zobowiązuje się, że spłaci dług kredytobiorcy, jeśli ten przestanie być wypłacalny. Poręczyciel wymagany jest również przy większości umów pożyczkowych i – co ważne – jego podpis musi znaleźć się na piśmie, inaczej uznawany jest za nieważny. Kwestię, czy poręczyciel odpowiada za dług czy również za odsetki, ustala instytucja indywidualnie z zainteresowanymi. Istnieją dwa rodzaje poręczenia:

  • wekslowe,
  • zwykłe.

W związku z tym, że poręczenie wekslowe ważne jest nawet wtedy, kiedy dłużnik umrze, warto wybierać tę drugą opcję.

Co, jeśli nie mamy poręczyciela?

Nie każdy z nas może zostać poręczycielem. Instytucje finansowe mają wobec poręczycieli konkretne wymagania:

  • umowa o pracę (w przypadku osób fizycznych),
  • stałe wynagrodzenie,
  • nieskazitelna historia kredytowa.

Jeśli nie znalazłeś odpowiedniej osoby – nic straconego! Jednym ze sposobów na uniknięcie funkcji poręczyciela w procesie „pożyczania” pieniędzy, jest skorzystanie z funduszy poręczeniowych. Te działają najczęściej przy Urzędach Marszałkowskich i są szczególnie istotne, kiedy staramy się o większe pieniądze – na przykład dofinansowanie z Unii Europejskiej na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

.

Pożyczka przez Internet na dowód. Co musisz wiedzieć?

To właśnie te formy pożyczania pieniędzy cieszą się największą popularnością. Popularne „chwilówki” mają masę zwolenników, bo nie mają restrykcyjnych wymagań. Dostać je może prawie każdy. Utarło się, że wystarczy tylko dowód, numer telefonu i aktywny rachunek osobisty – wszystko odbywa się przez Internet, by ograniczyć liczbę formalności. Może być tak, że wymarzone pieniądze otrzymasz nawet w 15 minut po rozpoczęciu procedury rozpatrywania wniosku złożonego przez Internet. Tego typu instytucje nie sprawdzają nawet twojej historii kredytowej. Nie sprawdzają też, czy posiadasz stałe źródło dochodów, choć warto podkreślić, że do każdego interesanta firmy podchodzą indywidualnie. Pożyczka przez Internet na dowód jest więc w zasięgu ręki.

.

Pożyczka przez Internet a poręczyciel. Czy to konieczne?

To już nie te czasy, że każda pożyczka wymaga poręczenia. W dużej części przypadków pieniądze przez Internet otrzymasz bez poręczyciela. Jeśli masz szczęście – również bez zabezpieczeń czy ubezpieczenia. Na rynku działa masa firm, w których dostaniesz pożyczkę bez podpisu żyranta; instytucje pozabankowe  walczą o każdego klienta i jest pewne, że znajdziesz coś dla siebie. To ryzykowne rozwiązanie, ale zdarza się tak, że to jedyna forma ratunku dla klientów pogrążonych w kłopotach finansowych. Małe kwoty, zaciągane w formie pożyczki nie wymagają więc poręczyciela. Dużo trudniej o uniknięcie poręczyciela jeśli chcemy pożyczyć większą kwotę. Prosta zasada: im więcej chcemy pożyczyć, tym mniejsza szansa, że obejdzie się bez poręczyciela. Najtrudniej jest, jeśli chcemy skorzystać z usług oferowanych przez banki. W takich sytuacjach najlepiej decydować się na pożyczki w instytucjach pozabankowych.

Z poręczycielem czy bez – decyzja o skorzystaniu z oferty pożyczkowej powinna być rozsądna i przemyślana.

Pożyczka przez Internet na dowód. Czy potrzebny jest poręczyciel?
5 z 2 głosów.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz
Imię Email WWW