Newsletter subscribe

Tanie pożyczanie

Potrzebuję pieniędzy na wakacje. Czy pożyczka prywatna to dobre wyjście?

Świnka skarbonka - pożyczka prywatna na wakacje
Opublikowane: 27 czerwca 2016 o 18:40   /   przez   /   komentarze (0)

Cześć, jestem Mateusz. Mam za sobą ciężki, intensywny rok, pełen wzlotów i upadków. Potrzebuję odpoczynku i zamierzam odpowiednio wykorzystać wakacyjny czas. Chciałbym spełnić marzenie i odwiedzić jeden z azjatyckich krajów, nie mam jednak wystarczającej ilości gotówki, by zrealizować ten cel. Czy pożyczka prywatna to dobre wyjście?

.

Co to jest pożyczka prywatna?

Przed podjęciem konkretnej decyzji, warto dowiedzieć się dokładnie, czym są pożyczki prywatne. To bardzo istotne, bo pomoże Ci w podjęciu konkretnej decyzji. Po prostu – będziesz wiedzieć na czym stoisz.

Tym samym, pożyczka prywatna to rodzaj pożyczek udzielanych przez firmy (niezwiązane z bankiem) lub, po prostu, osoby prywatne. Konkretni, niezależni inwestorzy pożyczają więc potencjalnym pożyczkobiorcom pieniądze – najczęściej bez zbędnych formalności i konieczności posiadania solidnej historii kredytowej.

.

Pożyczki prywatne a pozabankowe

Mnóstwo chętnych i ciągle powiększający się rynek pożyczek. Oto współczesny obraz pożyczek i kredytów. Pożyczki są niezwykle popularne, a zwłaszcza te, które można dostać bez pozytywnej historii kredytowej, przedstawiania stosownych zaświadczeń, czy umowy o pracy lub działalności gospodarczej.

Warto zaznaczyć, że forma popularnych pożyczek pozabankowych nieco się różni od pożyczek prywatnych. W przypadku tych drugich musimy zakładać bezpośrednie spotkanie z inwestorem – z przyczyn technicznych wniosków nie składa się przez Internet.

Oprócz tego, w przypadku pożyczki prywatnej:

  • Umowa podpisywana jest w obecności pożyczkodawcy
  • Podpisywana najpewniej w miejscu przez niego wyznaczonym

W przeciwieństwie do pożyczek prywatnych, te pozabankowe udzielają profesjonalne, rejestrowane firmy. I tak, masz możliwość złożenia wniosku przez Internet. A sama umowa? Jeśli wybierzesz rzetelną firmę, umowa będzie jasna i czytelna.

.

Pożyczka a kredyt bankowy

Wiadomo nie od dzisiaj, że pożyczkę pozabankową czy prywatną może dostać praktycznie każdy – liczba warunków do spełnienia jest dużo mniejsza.

Sytuacja komplikuje się w przypadku, kiedy ubiegamy się o kredyt w banku. Tutaj nie obędzie się bez przedstawienia stosownych dokumentów (np. umowy o pracę) i pozytywnej historii kredytowej. Pamiętaj, że bank wszystko dokładnie sprawdzi i zweryfikuje.

.

Kiedy warto brać pożyczkę prywatną?

Najpewniej tylko wtedy, kiedy pożyczasz od kogoś, kogo znasz – możesz wtedy indywidualnie ustalić warunki umowy i okres spłaty. Branie pożyczek prywatnych bez zastanowienia może być ryzykowne w związku z tym, że tego rodzaju „transakcji” nie kontrolują bliżej żadne ustawy i inne dokumenty prawne. Znacznie bezpieczniejszą opcją wydaje się więc pożyczka pozabankowa.

.

Świnka skarbonka pożyczka prywatna

.

Która pożyczka na wakacje?

Jeśli planujesz wakacje, to najrozsądniejszą opcją będzie pożyczka pozabankowa na dobrych warunkach – zwracaj uwagę na oprocentowanie i czas na spłatę. To bardzo ważne, bo – w przeciwnym wypadku –  już na wakacjach będziesz myśleć o tym, żeby ją spłacić.

Przejrzyj aktualne rankingi i zestawienia i wybierz coś dla siebie. Oczywiście, część zestawień jest tendencyjnych i sponsorowanych, więc musisz być bardzo uważny.

Wybierz dogodną dla siebie wysokość rat – tak, by była dostosowana do twoich zarobków i możliwości finansowych. Bądź przy tym niezwykle uważny i konsekwentny, mając świadomość tego, ze każde przekroczenie terminu na spłatę to rosnące odsetki.

Pamiętaj jednak, że nie pożyczysz tutaj wielkich pieniędzy, więc – jeśli planujesz spędzić w Azji dużo czasu – dobrze mieć jeszcze część własnych środków w kieszeni.

.

 

Planujesz wakacje? Przeczytaj artykuł o tym, jak prześwietlić biuro podróży!

Potrzebuję pieniędzy na wakacje. Czy pożyczka prywatna to dobre wyjście?
4.71 z 14 głosów.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz
Imię Email WWW