Newsletter subscribe

Tanie pożyczanie

Pożyczka na samochód używany. Na co zwrócić uwagę kupując auto?

Opublikowane: 8 kwietnia 2016 o 10:06   /   przez   /   komentarze (0)

Osobom w średnim wieku, bez wykształcenia lub bez profesji cenionej na dzisiejszym rynku pracy, coraz trudniej zdobyć zatrudnienie, zwłaszcza gdy mieszkają  poza wielkimi ośrodkami. Zdarza się często, że najbliższa praca jest dostępna tylko w pobliskim większym mieście. Jeżeli to praca w systemie zmianowym, prawdopodobnie nie obejdzie się bez nabycia własnego samochodu, choćby z drugiej ręki. Nie jest to duży wydatek. Jeśli jednak nawet na taki wóz brakuje gotówki, konieczna będzie pożyczka na samochód używany, żeby zapewnić sobie dojazd do stałego źródła utrzymania.

.

Skąd wziąć pieniądze na samochód?

Znajomi z małej miejscowości znajdują się zwykle w podobnej sytuacji finansowej. Nie są w stanie pożyczyć pieniędzy. Bank także nie udzieli kredytu,  gdy starający się o niego  nie może wykazać się stałym dochodem ani umową o pracę na czas nieokreślony. Pozostaje parabank i pożyczka do spłacenia w ratach. Formalności są ograniczone do minimum. Jeśli liczymy, że po nabyciu używanego samochodu i podjęciu pracy zarobimy wystarczająco dużo, żeby spłacić raty o ustalonej wysokości, można zdecydować się np. na pożyczkę 3 000 zł na 24 miesiące. Z oferty zamieszczonej w internecie wynika, że całkowity koszt pożyczki to 2 871,15 zł, a całkowita kwota do zapłaty wyniesie 5 871,15 zł.

.

Wybór samochodu używanego

3 000 zł wystarczy na zakup i serwis używanego auta, które będzie zdatne do jazdy. Jeśli marka jest popularna w kraju, części zamienne nie okażą się drogie. Spośród rzadszych marek można polecać auta produkcji szwedzkiej – legendarna trwałość leciwych  samochodów marki volvo i saab podczas eksploatacji okazuje się prawdą. Niestety koszt części zamiennych, zwłaszcza w starszych modelach, jest wielką niewiadomą. Bezpieczniej będzie poszukać np. dobrze utrzymanej kilkunastoletniej skody felicii: stare, niemieckie silniki bywają niezawodne. Jeszcze tańsze, także w eksploatacji, mogą okazać się popularne, małe modele fiata, jak np cinquecento z silnikiem o pojemności 900 cm 3 i o mocy 39 koni mechanicznych. Należy zapomnieć o komforcie, gdy szukamy jak najtańszego i jak najbardziej niezawodnego środka transportu.

.

Gdzie kupić samochód używany?

Autokomisy w Polsce pojawiają się i znikają. Dobrego, używanego auta należy szukać w tych komisach samochodowych, które działają najdłużej. Cieszą się renomą i ich właściciele nie pozwolą sobie na sprzedaż powypadkowego, zaszpachlowanego złomu z zagranicy czy z kraju. Mają zbyt dużą wprawę, by nabrać się na wadliwy towar. Interesujące, pełnoletnie auta bywają też sprzedawane przez osoby starsze. Należy jednak kupować bezpośrednio od nich, a nie od młodych handlarzy, reklamujących sędziwy wóz, który nie ma czarnych tablic, jako „spadek po dziadku”.  Pamiętajmy, że seniorzy raczej nie zamieszczają ogłoszeń o sprzedaży w sieci; wolą znaną sobie prasę lokalną.

.

Czego unikać kupując samochód używany?

  1. Nie warto sugerować się przebiegiem auta wykazanym na liczniku kilometrów.
  2. Spójrzmy na  stopień wytarcia kierownicy, fotela kierowcy, pedałów gazu, sprzęgła i hamulca. Przy kupnie samochodu w cenie do 3 000 zł nie opłaca się sprzedającemu inwestować w wymianę tych części.
  3. Unikajmy aut z instalacją gazową. LPG zmniejsza żywotność silnika a jeśli ktoś decyduje się na sprzedaż auta z tą instalacją, to jej koszt już kilkakrotnie się zwrócił.

A inne pułapki? Można ich uniknąć dokonując zakupu auta w asyście zaprzyjaźnionego mechanika samochodowego. To rozsądne postępowanie. Zakup używanego auta za  pożyczkę zwracaną w ratach musi okazać się strzałem w dziesiątkę.

Pożyczka na samochód używany. Na co zwrócić uwagę kupując auto?
4.64 z 11 głosów.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz
Imię Email WWW