Newsletter subscribe

Tanie pożyczanie

Czy dostanę pożyczkę, prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą?

Opublikowane: 9 maja 2017 o 15:15   /   przez   /   komentarze (1)

Prowadzenie działalności gospodarczej może dawać sporo satysfakcji. Z drugiej strony, to także ogromna odpowiedzialność oraz stres związany z utrzymaniem niezbędnych dochodów. Czasami nawet drobny przestój w interesach może wpędzić nas w spore kłopoty finansowe. Czy możliwa jest więc pożyczka na działalność gospodarczą?

Nasza czytelniczka, pani Lucyna, zawodowo zajmuje się fotografią. Pracuje jako wolny strzelec, od lat prowadząc własną działalność gospodarczą i odnosząc sukcesy w branży. Od niedawna znacznie spadła ilość otrzymywanych przez nią zleceń, co negatywnie odbiło się na jej płynności finansowej.

Choć jest to sytuacja przejściowa, pani Lucyna pilnie potrzebuje dodatkowej gotówki, by pokryć bieżące zobowiązania i ponownie stanąć na nogi. Postanowiła starać się o pożyczkę, ale nie wie, czy ma na nią szansę, prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą i co powinna zrobić, by ją uzyskać?

Jak wziąć pożyczkę? Najpierw chłodna kalkulacja

Pytanie jest zasadne, tym bardziej, że coraz więcej osób podejmuje pracę w oparciu o elastyczne formy zatrudnienia. Przede wszystkim, pani Lucyna powinna dobrze przemyśleć swoją decyzję. Niezbędne będzie dokładne przeanalizowanie sytuacji finansowej, określenie wysokości dochodu oraz podsumowanie miesięcznych wydatków. Warto, aby nasza czytelniczka podeszła do części przygotowawczej rzetelnie i bez emocji, gdyż błędy popełnione na tym etapie mogą zaowocować późniejszymi problemami ze spłatą.

Konieczne będzie także zorientowanie się co, pod kątem pożyczek, ma do zaoferowania rynek. Istnieje wiele instytucji poza bankowych, które udzielają pożyczek na różnych warunkach w zależności od charakteru zatrudnienia. Warto, by pani Lucyna wybrała tę najbardziej dla siebie korzystną.

Pożyczka Ekredycik

Czy tylko umowa o pracę?

Warunki pożyczki zależą w dużej mierze od dochodów oraz charakteru zatrudnienia. Dla banków w dalszym ciągu najbardziej wiarygodne jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę.  Nie oznacza to jednak, że pani Lucyna skazana jest na wieczny finansowy dołek tylko dlatego, że pracuje „na swoim”.

Z pomocą mogą jej przyjść pożyczki online, które można zaciągnąć bez względu na typ zatrudnienia. Wystarczy mieć udokumentowane dochody. Również Ekredycik oferuje pożyczki osobom pracującym w oparciu zarówno o umowę o pracę, jak i umowę zlecenie, umowę o dzieło, czy będących na własnej działalności gospodarczej.  Jeżeli, tak jak pani Lucyna, dysponujemy przynajmniej jednym stałym źródłem dochodu, nie powinniśmy mieć problemu z uzyskaniem dodatkowej gotówki.

Szybko i bez zbędnych formalności

Aby otrzymać potrzebne pieniądze pani Lucyna może wypełnić internetowy wniosek o pożyczkę,  w którym będzie musiała podać kilka istotnych faktów. W przypadku naszej czytelniczki będzie to wysokość miesięcznego dochodu, data, od kiedy prowadzona jest działalność oraz jej nazwa.

Od tych czynników, a także od weryfikacji wiarygodności kredytowej zależy, czy pani Lucyna dostanie pożyczkę w oczekiwanej przez siebie kwocie. Gdyby okazało się, że wnioskowana kwota jest zbyt wysoka, firma pożyczkowa, w tym Ekredycik, zaproponuje pani Lucynie kwotę optymalną dla jej bieżącej sytuacji finansowej.

Pieniądze o jeden klik stąd

Pani Lucyna może spać spokojnie. Prowadzona przez nią jednoosobowa działalność gospodarcza nie stanowi przeszkody w zaciągnięciu niewielkiej pożyczki. Wystarczy, że wypełni internetowy wniosek i bardzo szybko będzie mogła cieszyć się z pieniędzy, które pozwolą jej na przetrwanie trudniejszego okresu w pracy oraz odzyskanie płynności finansowej.

Skorzystaj z kalkulatora i weź pożyczkę!

Nie wiesz jak wypełnić wniosek pożyczkowy? Przeczytaj poradnik

 

 

 

 

Oceń wpis!

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Komentarz
Imię Email WWW

  • 10 maja 2017 o 10:33 GetMoney

    Genialny artykuł! Wszystko szczegółowo opisane 🙂 Pozdrawiam.

    Odpowiedz