Newsletter subscribe

Tanie pożyczanie, Wyróżnione wpisy

Pożyczka internetowa na dobrych warunkach – czyli na jakich?

Opublikowane: 15 lutego 2017 o 17:51   /   przez   /   komentarze (0)

Przy wyborze pożyczki nigdy nie kieruj się chwytliwym przekazem reklamowym – zawsze sprawdź, na jakich warunkach udzielana jest pożyczka internetowa. Pamiętaj, że dobra pożyczka powinna być dostosowana do twoich możliwości i potrzeb. Dlatego przed wypełnieniem wniosku sprawdź, czy posiada ona 4 cechy dobrej pożyczki: możliwość spłaty w ratach, możliwość sprawdzenia twojej zdolności finansowej, uczciwe RRSO oraz odpowiednią wysokość.

Dlaczego Polacy rezygnują  z pożyczki w banku?

Według danych zebranych w przez BIK w kwartalnym raporcie Kredyt Trendy, opublikowanym w grudniu 2016 roku, Polacy coraz chętniej biorą pożyczki pozabankowe odchodząc od formy kredytów gotówkowych udzielanych przez banki – tylko w III kwartale 2016 roku ich liczba osób biorących pożyczki wzrosła o 21,4 tysiące.

Dlaczego tak się dzieje? Chociażby dlatego, że stale wzrasta liczba osób posiadających zarówno kredyty bankowe zaciągnięte na wyższe kwoty, jak i pożyczki zaciągnięte w sektorze pożyczek pozabankowych. Banki badając zdolność kredytową, nawet przy udzieleniu pożyczki na niską kwotę (pożyczki do 4000 zł), jako poważną przeszkodę traktują posiadanie już jednego kredytu bankowego. Inaczej podchodzą do tego instytucje sektora pozabankowego – posiadanie np. kredytu mieszkaniowego lub innej pożyczki celowej zaciągniętej w banku, nie stanowi przeszkody w udzieleniu pożyczki, ponieważ podstawą obliczenia ryzyka pożyczkowego są stałe dochody pożyczkobiorcy.

Badanie zdolności kredytowej przez banki to także długi i żmudny proces. Proces szacowania ryzyka kredytowego nie jest regulowany przez Prawo Bankowe, a banki same określają, jakie czynniki powinny być brane pod uwagę przy wydawaniu decyzji o przyznaniu kredytu. Są to nie tylko stałe miesięczne dochody netto uzyskiwane przez kredytobiorcę, ale także m.in. wiek, miejsce zamieszkania, stabilność biznesu pracodawcy, a nawet, w ekstremalnych wypadkach, aktywność na portalach społecznościowych!

Z kolei pożyczki pozabankowe cechują się niezwykłą dostępnością i upraszczaniem procedur weryfikacyjnych, przy jednoczesnym dbaniu o bezpieczeństwo pożyczkodawcy. Aby zaciągnąć pożyczkę pozabankową, niepotrzebne jest dostarczanie dodatkowych zaświadczeń i długie oczekiwanie na decyzję – dostępność usług pożyczkowych online pozwala na uzyskanie potrzebnych pieniędzy w zaledwie kilka dni bezpośrednio na konto, bez wychodzenia z domu.

Co to znaczy pożyczka internetowa „na dobrych” warunkach?

 Wybierając żelazko, poszukujesz zapewne tego z najlepszymi parametrami w najbardziej optymalnej cenie. Zanim zaczniesz jednak wybierać spośród morza ofert dostępnych na rynku, będziesz starć się zrozumieć, czym są te „najlepsze parametry” i jak mają się one do kosztów, jakie musisz za nie ponieść – nie każdy z nas jest przecież ekspertem od sprzętu AGD. Dokładnie tak samo powinno się postąpić w przypadku pożyczki – zanim wybierzesz tę na „najlepszych warunkach”, warto zastanowić się, co oznaczają one dla ciebie.

Przede wszystkim nie daj się zwieźć reklamie! Niepewni pożyczkodawcy specjalizujący się w chwilówkach bardzo często stosują trik udzielenia pożyczki z oprocentowaniem 0%. Pamiętaj jednak, że wartość ta w większości przypadków odnosi się do ROCZNEJ STOPY OPROCENTOWANIA (RSO), a nie RZECZYWISTEJ ROCZNEJ STOPY OPROCENTOWANIA (RRSO)! Przypomnijmy, że w skład RRSO wchodzi nie tylko kwota pożyczki i odsetki, ale także wszelkie pozostałe opłaty, o których reklamodawcy wspominają co najwyżej drobnym drukiem. Dlatego pamiętaj, że porównując koszty pożyczki, zawsze poszukuj najniższego RRSO. O RRSO pisaliśmy już tu:

Przeglądając oferty pożyczek, zwróć także uwagę na okres ich spłaty. Niestety na rynku pożyczek pozabankowych pojawia się coraz więcej ofert pożyczek, których termin zwrotu nie przekracza 60 dni. Oznacza to, że w niecałe dwa miesiące musisz uzbierać pożyczoną kwotę wraz z odsetkami i zwrócić ją pożyczkodawcy. Decydując się na pożyczkę rozłożoną na bezpieczne raty, masz pewność, że miesięczne zobowiązanie nie będzie kwotą dla ciebie nie do przeskoczenia.

Choć wydawać ci się może to dziwne – dobrą cechą pożyczki jest rzetelnie sprawdzenie twojej zdolności kredytowej. Jak wspominaliśmy, banki potrafią nadmiernie utrudniać ten proces, z kolei nieuczciwi pożyczkodawcy, zaniechując do całkowicie nie dbają w najmniejszym stopniu o bezpieczeństwo swojego potencjalnego klienta, udzielając mu pożyczki bez sprawdzenia jego możliwości finansowych. Dobry pożyczkodawca zawsze starał się będzie doradzić optymalną kwotę pożyczki, dostosowaną do twoich indywidualnych możliwości jej spłaty tak, aby uniknąć wpędzenia cię w nadmierne koszty.

W końcu, dobra pożyczka to taka, która w całości zaspokoi twoje potrzeby finansowe, a więc udzielana będzie w odpowiedniej wysokości. Niestety oferty chwilówek opiewają jedynie na kwoty maksymalnie do 2 tysięcy złotych. Z kolei banki specjalizujące się w udzielaniu pożyczek na wyższe kwoty, obwarowują je wieloma wymogami, które musisz spełnić, nim otrzymasz decyzje o przyznaniu pieniędzy. W przypadku pożyczki ratalnej możesz odnaleźć złoty środek – szybka i wygodna procedura udzielania pożyczki pozwala ci na uzyskanie kwoty nawet do 7 000 zł.

wez-pozyczke-3

4 cechy dobrej pożyczki – nigdy o nich nie zapominaj!

Możliwość spłaty w ratach

Pamiętaj o tym, że zaciągniętą pożyczkę będzie trzeba kiedyś spłacić. Lepiej rozłóż swoje zobowiązanie finansowe, nawet niewielkie, na kilka wygodnych i bezpiecznych rat. W przeciwnym wypadku możesz wpaść w spiralę długów i nieustannego przedłużania spłaty pożyczki, co powoduje stałe podnoszenie jej kosztów. W Ekredycik.pl masz możliwość spłaty zobowiązania nawet 30 miesięcznych ratach – to naprawdę długi czas na uzbieranie pieniędzy na zwrot pożyczki.

Bezpieczeństwo finansowe

Nie daj się wpędzić w pułapkę pożyczek bez BIK. Weź pod uwagę, że zaciągnięcie pożyczki bez rzetelnie sprawdzonej uprzednio zdolności pożyczkowej to tylko włożenie na twoje barki dodatkowego ryzyka wpadnięcia w poważne długi. Czasem lepiej zaufać specjalistom i pozwolić im realnie ocenić twoją zdolność kredytową oraz dostosować pożyczkę skrojoną na twoją własną miarę. Dlatego też opłata administracyjna, która wchodzi w koszty pożyczki, to duży plus dla ciebie, ponieważ dzięki niej eksperci są w stanie obliczyć twoje indywidualne ryzyko finansowe.

Możliwość wcześniejszej spłaty pożyczki i niskie RRSO

Dobra pożyczka, to uczciwa pożyczka. Jeżeli umowa pożyczki pozabankowej przewiduje możliwość wcześniejszej spłaty pożyczki, a co za tym idzie, obniżenie kosztów pożyczki o czas, w którym nie dysponowałeś pieniędzmi, możesz być przekonany, że masz do czynienia z zaufaną instytucja finansową. Pamiętaj także, aby zawsze przed wybraniem odpowiedniej pożyczki sprawdzić jej RRSO i zapoznać się wszystkimi jej kosztami dodatkowymi, nie tylko wysokością odsetek.

Dogodna wysokość pożyczki

Pożyczki na kwotę do 7000 zł to rzadkość na rynku pożyczek pozabankowych. Jeżeli chcesz uzyskać pożyczkę w takiej wysokości zwykle musisz zwrócić się do banku stawiającego wysokie wymagania. W Ekredycik.pl taką kwotę możesz otrzymać już kilka dni po wypełnieniu szybkiego i wygodnego wniosku online.

Aby ubiegać się o pożyczkę ratalną wystarczy wypełnić wniosek online. Zobacz jak wypełnić wniosek:

 

Pożyczka internetowa na dobrych warunkach – czyli na jakich?
4 z 2 głosów.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz
Imię Email WWW