Newsletter subscribe

Tanie pożyczanie

Pożyczka dla emeryta. Na co powinni uważać seniorzy?

Pożyczki dla emeryta. Na co powinni uważać seniorzy?
Opublikowane: 30 sierpnia 2017 o 11:15   /   przez   /   komentarze (0)

Czy pożyczka dla emeryta jest możliwa? Pisze do nas pan Wiesław (l. 71):  „Jestem na emeryturze i potrzebuję pieniędzy na wymarzoną podróż do Paryża. Niestety, moja emerytura nie wystarcza na tyle, by móc zaoszczędzić potrzebną kwotę, dlatego postanowiłem uzyskać pożyczkę dla emeryta przez Internet. Obawiam się jednak, że w moim wieku nie będzie to łatwe.”

 

Pozabankowa pożyczka dla emeryta?

Pan Wiesław należy do grupy osób sięgających najczęściej po szybkie pożyczki pozabankowe. Emeryci zazwyczaj mają trudniejszą drogę do uzyskania pożyczki w banku. Wysokie wymagania oraz zastrzeżenia dotyczące niskich dochodów zniechęcają seniorów do ubiegania się o pożyczkę. Częstą obawą banków jest wiek klienta świadczący o tym, że może nie zdążyć spłacić zobowiązania.

Naprzeciw oczekiwaniom seniorów wychodzą instytucje pozabankowe. Emeryci uważani są za rzetelnych i lojalnych klientów, którzy spłacają raty w terminie, a nawet wcześniej. Instytucje pozabankowe coraz bardziej zabiegają o emerytów oraz osoby w podeszłym wieku. Np. portal Ekredycik.pl umożliwia pożyczkę dla klientów do 80. roku życia.

Uzyskując pożyczkę dla emeryta, musisz wypełnić wniosek oraz dostarczyć wymagane  dokumenty. Poniżej dowiesz się, na co należy zwrócić uwagę oraz przed czym się ustrzec podczas brania pożyczki.

Pożyczka dla emeryta: na co uważać biorąc pożyczkę?

Przed złożeniem wniosku o pożyczkę dokładnie przeczytaj umowę oraz regulamin pożyczkodawcy. Na portalu Ekredycik.pl w zakładce „Warunki pożyczki” znajdziesz dokładny opis warunków otrzymania pożyczki online.

Czytaj umowę!

Pan Wiesław musi zachować szczególną ostrożność biorąc pożyczkę dla emeryta. Wiele firm na rynku korzysta z naiwności lub trudnej sytuacji klientów. Nierzetelne instytucje pozabankowe żerują na tym, że pożyczkobiorcy nie czytają umów. Niejednokrotnie posiada ona wiele haczyków, które mogą sprawić, że z pożyczonych 2000 zł zrobi się 8000 zł.

Powinieneś też zwrócić uwagę na zapis dotyczący opóźnienia spłaty którejś z rat. Najczęściej nieświadomość wysokich odsetek w razie późniejszej spłaty prowadzi do sporych problemów. Pożyczkodawca może zastrzec sobie w umowie naliczanie odsetek za każdy dzień zwłoki, co powoduje wzrost całkowitej kwoty pożyczki. Oczywiście sytuacja taka nie ma miejsca, jeśli spłacasz raty w terminie.

Jeżeli masz problem ze zrozumieniem warunków umowy lub nie jesteś pewien poszczególnym punktów, możesz skorzystać z usług doradców. Taka opcja ochroni nas przed kłopotami, jednak należy liczyć się z kosztami za usługę. Wiarygodny pożyczkodawca powinien udzielić Ci szczegółowego wyjaśnienia swoich warunków bezpłatnie. Na portalu Ekredycik.pl masz możliwość skontaktowania się poprzez czat z ekspertami, którzy odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Oprocentowanie

Następną pułapką czyhającą dla emeryta jest wysokość oprocentowania pożyczki. Najpopularniejsze firmy posiadają najwyższe oprocentowanie oraz krótkie terminy spłaty (nawet do 30 dni). Warto, żebyś porównał oferty konkurencyjnych firm i wybrał tę najlepszą.

Ważna jest także możliwość dopasowania wysokości raty i długości okresu spłaty do Twoich możliwości finansowych. Np. portal Ekredycik.pl daje możliwość obliczenia wysokości raty oraz spłaty pożyczki w wybranym terminie, jeszcze zanim zdecydujesz się wypełnić wniosek pożyczkowy. Wystarczy, że skorzystasz z kalkulatora pożyczkowego. Możliwy okres spłacania rat wynosi od 6 do 30 miesięcy.

Opłaty

Dodatkowo, zwróć uwagę na tabelę opłat i prowizji. Zapoznaj się z nią dokładnie, aby podczas problemów ze spłatą raty mieć świadomość poniesienia kosztów. W treści umowy pożyczki dla emeryta powinny zostać zawarte informacje na temat całkowitej, rzeczywistej rocznej stopy jej oprocentowania. To bardzo ważny czynnik, który wpływa na pełną kwotę pożyczki.

W obecnych czasach uzyskanie pożyczki dla emeryta jest łatwe i nie wymaga skomplikowanej procedury. Wiele firm zachęca nas do skorzystania ze swojej oferty, jednak musisz być czujnym! Przed złożeniem wniosku przeczytaj umowę, zapoznaj się z regulaminem oraz bądź świadomy ewentualnego podniesienia kosztów w przypadku zalegania ze spłatą rat.

 

Pożyczka dla emeryta. Na co powinni uważać seniorzy?
5 z 1 głosów.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz
Imię Email WWW