Newsletter subscribe

Wydawaj z fantazją

Porównanie telefonów: jak wybrać najlepszy smartfon dla siebie?

Porównanie telefonów: jak wybrać najlepszy smartfon dla siebie?
Opublikowane: 4 listopada 2017 o 10:34   /   przez   /   komentarze (0)

Szukasz smartfona dla siebie i porównanie telefonów okazało się trudniejsze, niż sądziłeś? Nic w tym dziwnego – ogromny wybór urządzeń na rynku nie ułatwia zadania. Sprzęt, który wybierzesz, może być Twoim bankiem, centrum rozrywki, studiem fotograficznym, a nawet miejscem spotkań z przyjaciółmi. Jak to możliwe? Dowiedz się, co koniecznie muszą mieć „najlepsze smartfony”.

Badania pokazują, że ilość czasu, którą spędzamy korzystając ze smartfonów systematycznie wzrasta. Przeciętny użytkownik smartfonu w ciągu całej doby niemal nigdy nie odkłada go dalej niż 1,5 m od siebie, a w ciągu roku korzysta z niego łącznie przez prawie 36 dni. Telefon stał się nieodłącznym elementem naszego życia. Ważne jest więc, żebyś wybrał model dopasowany do Twoich potrzeb.

Porównanie telefonów – jak odkryć ich zalety?

Zanim określisz swoje potrzeby i oczekiwania co do smartfonu idealnego, przyjrzyj się kilku cechom, które powinien posiadać każdy porządny model. Pierwszą z nich jest niewątpliwie trwała bateria. Wieczne chodzenie z ładowarką pod ręką i szukanie źródła prądu dla nikogo nie będzie ani wygodne, ani praktyczne.

Zwróć uwagę na mocną obudowę. Solidne wykonanie zagwarantuje, że nie będziesz zmuszony kupować kolejnego telefonu, gdy przypadkowo go upuścisz. Wymiana pękniętego ekranu dotykowego jest dość kosztowna. Cena takiej usługi waha się od 200 do nawet 400 zł. Możesz też wzmocnić swój smartfon dokupując szybkę z hartowanego szkła i ochronne etui. Warto więc, by już w podstawowej wersji obudowa urządzenia była mocna i trwała. Daje to największą gwarancję, że nie grożą mu przypadkowe uszkodzenia.

Najlepsze smartfony: małe centra dowodzenia

Dzisiaj smartfony umożliwiają więcej niż tylko dzwonienie i pisanie smsów – telefon może być dla Ciebie przenośnym zamiennikiem komputera. Co więcej, tradycyjne wykonywanie połączeń i pisanie smsów powoli odchodzi do lamusa, ustępując miejsca darmowym komunikatorom internetowym.

Telefon dla nowoczesnej kobiety powinien przede wszystkim mieć duży ekran. Dzięki temu wygodnie Ci będzie na nim pisać maile czy robić notatki. Możesz zbierać w nim przepisy kulinarne, prowadzić wideokonferencje z dziećmi czy nawet kontrolować dietę dzięki specjalnym aplikacjom. Przydatnym pomysłem są programy do planowania budżetu i kontroli wydatków. Ponieważ telefon masz zwykle przy sobie, łatwo Ci będzie notować nawet drobne zakupy.

Ciekawą opcją są też aplikacje umożliwiające płacenie smartfonem. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli zależy Ci na oszczędności miejsca lub z jakiegoś powodu nie chcesz brać ze sobą całego portfela.

Ceny tego typu urządzeń wahają się w przedziale od 1000 do nawet 4000 zł. Warto jednak rozważyć inwestycję w lepszej jakości smartfon – będziesz przecież korzystać z niego niemal non stop.

Porównanie telefonów jak wybrać najlepszy smartfon dla siebie

Aparat w smartfonie – ważniejszy, niż sądzisz

Dzisiaj aparaty fotograficzne w smartfonach to już standard. Wykorzystujemy je do wielu różnych rzeczy, nie tylko do „zwykłego” robienia zdjęć. Zamiast przepisywać notatkę, rozkład jazdy czy listę zakupów możesz po prostu w sekundę uwiecznić ją za pomocą aparatu. Zaoszczędzisz czas i nie będziesz marnować papieru, którego skrawek łatwo można zgubić. Notatki w formie zdjęć będziesz mieć zawsze przy sobie.

Przydatną cechą smartfonu jest to, że zawsze masz go pod ręką. Pomyśl sobie, ile razy żałowałaś, że nie wzięłaś ze sobą aparatu! Dzięki smartfonowi możesz uwiecznić każdą, niespodziewaną chwilę. Dodatkowo możesz od razu podzielić się zdjęciem z rodziną i znajomymi, wysyłając je MMS-em lub udostępniając w mediach społecznościowych.

Wybierając telefon pod kątem aparatu, zwróć uwagę na kilka przydatnych funkcji. Należy do nich przede wszystkim stabilizacja obrazu. Dzięki niej w każdych warunkach z łatwością zrobisz wyraźne zdjęcie. Autofocus pomoże przy wykonywaniu zdjęć obiektom będącym w ruchu. Przyda się więc szczególnie, jeśli chcesz fotografować dzieci lub zwierzęta. Ceny telefonów z aparatami o takich możliwościach to wydatek rzędu 2500zł.

porównanie telefonów

Najlepsze smartfony na rynku – co jest na topie?

Funkcje, jakie producenci umieszczają w najnowszych modelach swoich smartfonów potrafią naprawdę zadziwiać.

Niesłabnącą popularnością cieszą się smartfony produkowane przez Apple. Ich najnowszy produkt iPhone X, mimo wysokiej ceny sięgającej powyżej 5000 zł, od razu po premierze wywołał zachwyt wśród fanów marki. Ten telefon wyróżnia się nie tylko niebanalnym wyglądem, ale też interesującymi funkcjami, takimi jak rozpoznawanie twarzy czy wodoszczelność.

Funkcjonalny model w nieco niższym przedziale cenowym, bo około 4000 zł, to również Samsung Galaxy Note8. Podobnie jak iPhone X ma umieszczony z tyłu podwójny aparat. Posiada też funkcję pozwalającą na robienie notatek na wygaszonym ekranie. Wykonuje skan tęczówki, dzięki czemu zabezpiecza telefon przed niepowołanymi osobami.

Jeśli wybierasz telefon jedynie pod kątem aparatu, powinieneś rozważyć zakup np. HTC U11. Jest on wyposażony w doskonałej jakości aparat i można go kupić już za około 2700 zł. Wydajnym, a równocześnie stosunkowo tanim urządzeniem jest np. Huawei Honor 8 Pro. Działa on wyjątkowo szybko i sprawnie, nawet przy użyciu wielu aplikacji w tym samym czasie. Ponadto zachęca ceną oscylującą w okolicach 2000 zł.

Smartfony towarzyszą nam niemal w każdej dziedzinie życia. Dlatego nie warto na nich oszczędzać. Na pewno chciałbyś, żeby Twój telefon ładnie się prezentował. Zastanów się, czy nie warto wydać kilka złotych więcej i mieć sprzęt, który naprawdę podoba Ci się wizualnie.

Nie wahaj się przeznaczyć na telefon większej sumy. Pamiętaj, że będziesz z niego korzystać codziennie i używać go na wiele sposobów. Jest to wydatek jednorazowy, przy którym – w razie potrzeby – z łatwością możesz wspomóc się szybką pożyczką przez Internet. Smartfon pomoże również załatwić wiele codziennych, „urzędowych” spraw i formalności. Np. pożyczkę w serwisie Ekredycik możesz otrzymać bez wychodzenia z domu, właśnie za pośrednictwem Twojego urządzenia mobilnego!

Porównanie telefonów: jak wybrać najlepszy smartfon dla siebie?
4.33 z 3 głosów.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz
Imię Email WWW