Newsletter subscribe

Tanie pożyczanie, Wyróżnione wpisy

Polak potrafi – najpierw pożyczka, a potem zwrot za kasę fiskalną

Zwrot za kasę fiskalną
Opublikowane: 11 lutego 2017 o 15:55   /   przez   /   komentarze (0)

Większość przedsiębiorców w Polsce jest zobowiązana do posiadania kasy fiskalnej, choć niektórzy są zwolnieni z tego obowiązku. Przedsiębiorco! Przeczytaj i sprawdź, czy masz obowiązek kupić w tym roku kasę fiskalną. Dowiedz się, jak sfinansować jej zakup i jak otrzymać zwrot za kasę fiskalną!

Posiadanie kasy fiskalnej i rejestrowanie sprzedaży oraz świadczonych usług na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej to obowiązek większości przedsiębiorców. Choć możesz ubiegać się o zwrot kosztów za zakup kasy fiskalnej, pieniądze na ten nietani sprzęt musisz wyłożyć z własnej kieszeni. Zobacz, skąd wziąć potrzebne środki.

Kto musi posiadać kasę fiskalną?

Zanim zdecydujesz się na zakup kasy fiskalnej, sprawdź czy fiskus nakłada na ciebie obowiązek rejestrowania w ten sposób transakcji. Kasę fiskalną powinni posiadać przedsiębiorcy, czyli osoby prowadzące działalność gospodarczą, którzy sprzedają lub świadczą usługi na rzecz osób fizycznych nieprowadzących takiej działalności oraz rolnikom ryczałtowym.

Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas fiskalnych określa jednak przypadki, w których jako przedsiębiorca nie będziesz musiał wydawać paragonów. Co do zasady są to osoby, które nie osiągnęły obrotu przekraczającego 20 000 zł w roku poprzednim lub, jeżeli zaczynają dopiero działać na rynku jako właściciele firm, obrót taki nie przekroczy kwoty 20 000 zł w 2017 roku, obliczanej proporcjonalnie do okresu prowadzenia działalności.

Ponadto w załączniku do rozporządzenia przedstawiony jest szereg czynności, które także podlegają takiemu zwolnieniu, np. usługi finansowe i ubezpieczeniowe, usługi notarialne czy usługi związane z usuwaniem zanieczyszczeń i odpadów niebezpiecznych.

Kasy fiskalnej nie muszą posiadać przedsiębiorcy, którzy świadczą usługi na rzecz innych przedsiębiorców, instytucji czy organów administracji państwowej lub samorządowej oraz ci, którzy za świadczone usługi wystawiają fakturę VAT.

Zwrot za kasę fiskalną – jak się ubiegać?

Obowiązek ewidencjonowania obrotu pociąga za sobą konsekwencje w postaci konieczności zakupu odpowiedniego sprzętu, a więc kasy fiskalnej.

Ceny takich urządzeń mogą wahać się od 600 zł do nawet ponad 1000 zł. Jeżeli jesteś osobą, która posiada obowiązek wprowadzenia kasy możesz skorzystać ze specjalnej ulgi podatkowej.

Państwo, wychodząc na przeciw podatnikom, postanowiło umożliwić odliczenie od podatku do 90% ceny netto zakupionej kasy, jednak nie więcej niż 700 zł. Co więcej, jeżeli prowadzisz w ramach swojej działalności więcej niż jeden punkt usługowy, w którym będzie musiała funkcjonować kasa, zwrot otrzymasz na każdą z nich.

Aby skorzystać z refundacji, musisz złożyć do naczelnika urzędu skarbowego, któremu podlegasz, zgłoszenie zawierające deklarację liczby kas oraz adresy pod jakimi będą użytkowane. Pismo takie złożyć należy jeszcze przed rozpoczęciem ewidencjonowania obrotu. Zakup urządzeń powinien być potwierdzony rachunkiem zapłaty całej należności. Oznacza to, że jeżeli chcesz ubiegać się o zwrot za kasę fiskalną, w grę nie wchodzi zakup na raty w sklepie. Jest jednak pewien sprytny sposób, z którego korzystają mali przedsiębiorcy.

wez-pozyczke-3

Skąd wziąć pieniądze na zakup kasy fiskalnej?

Choć państwo przychodzi z pomocą w sprawie sfinansowania kasy fiskalnej, realne pieniądze zobaczyć będziesz mógł dopiero po rozliczeniu roku podatkowego. Aby spełnić nałożony przez prawo obowiązek, musisz poczynić pewną inwestycję i znaleźć niemałe pieniądze na urządzenie, bez którego nie będziesz mógł prowadzić legalnie działalności.

Licząc na zwrot podatku i uzyskanie refundacji, możesz dokonać pewnej roszady w planowanym budżecie i zaciągnąć bezpieczną pożyczkę ratalną, której spłatę możesz rozłożyć nawet na 30 rat. Dzięki temu, zachowasz większą płynność finansową swojej firmy oraz możliwość dokonywania nowych rentownych inwestycji, które przyniosą realny zysk.

Rozsądnie rozłożone raty pożyczki sprawią, że odpływu gotówki nie odczujesz tak aż dotkliwie, jak odczułbyś zapłatę całej ceny za potrzebne kasy fiskalne.

Pamiętaj także, że nagły przypływ gotówki spowodowany zwrotem podatku, możesz przeznaczyć na spłatę pożyczki w całości przed czasem, co znacznie obniży jej koszty.

 

Skorzystaj z kalkulatora i weź pożyczkę!


Nie wiesz jak wypełnić wniosek pożyczkowy? Przeczytaj poradnik

 

Polak potrafi – najpierw pożyczka, a potem zwrot za kasę fiskalną
5 z 2 głosów.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz
Imię Email WWW