Newsletter subscribe

Wydawaj z fantazją

Odczulanie – jedyna skuteczna metoda leczenia alergii

Opublikowane: 29 maja 2017 o 11:37   /   przez   /   komentarze (1)

Alergia to problem, który dotyka prawie połowę Polaków. Ta przykra przypadłość nie musi być jednak wyrokiem na całe życie. Zamiast bezustannie faszerować się tabletkami, zastanów się nad podjęciem zdecydowanych kroków – idź na odczulanie.

Z czym kojarzy Ci się wiosna? Z piękną pogodą, zielonymi liśćmi na drzewach i świeżymi kwiatami? W powietrzu czujesz zapach skoszonej trawy i uśmiech nie znika Ci z twarzy? Niestety nie każdy cieszy się, kiedy nadchodzi ta piękna pora roku. Radość z podziwiania natury wielu osobom skutecznie odbiera alergia.

Skąd pewność, że jesteś alergikiem?

Podstawowe objawy alergii możesz bardzo łatwo wychwycić. Są to przede wszystkim:

• katar sienny,
• kichanie,
• wysypka,
• świąd,
• zapalenie spojówek.

Jeżeli Ty, Twoje dziecko lub inna bliska Ci osoba boryka się z którąś z wymienionych przypadłości, najwyższy czas udać się na wizytę do alergologa, który skieruje Cię na leczenie alergii. Będziesz miała badania krwi, dzięki którym sprawdzi, jak silna jest Twoja reakcja na poszczególne alergeny. Lekarz może wykonać test z krwi, w którym przeanalizuje poziom przeciwciał w Twoim krwioobiegu lub test skórny, który polega na wstrzyknięciu alergenu pod skórę i obserwowaniu reakcji organizmu.

Pożyczka Ekredycik

Jak leczyć alergię?

Większość chorych dostaje takie same zalecenia – zażywanie doraźnie leków przeciwhistaminowych lub, w cięższych przypadkach, branie ich każdego dnia. Jest to niestety uciążliwe i w okresach nasilonego pylenia roślin lub bezpośrednim kontakcie z czynnikiem uczulającym, chory może dużo gorzej się czuć. Zastanawiasz się, jak leczyć alergię w skuteczniejszy sposób? Odpowiedź jest prosta – skorzystaj z serii zabiegów odczulających.

Odczulanie – czy warto go spróbować?

Jedyną prawdziwie skuteczną metodą leczenia alergii jest odczulanie. Daje długotrwałe efekty i pozwala pozbyć się alergii raz na zawsze. Najbardziej popularne jest odczulanie przez zastrzyki. Chory dostaje przez 3-5 lat coraz większe dawki alergenu. Jego organizm uodparnia się i przestaje na niego reagować.

Inną metodą jest odczulanie podjęzykowe, czyli branie tabletek podjęzykowych z większą dawką alergenu. To idealna alternatywa dla osób, które nie mają czasu na częste wizyty u lekarza. Nie udowodniono jednak, czy jest to w pełni bezpieczna metoda i czy daje trwałe rezultaty.

Cena odczulania waha się, w zależności od wybranych preparatów, od 100 do 500 zł za jedno opakowanie leku. Wystarczy Ci on na kilka wizyt u alergologa lub cały miesiąc kuracji podjęzykowej w domu. Rocznie odczulanie będzie Cię kosztowało około 3000 zł.

Odczulanie biorezonansem – skuteczna alternatywa dla starych metod leczenia alergii

Jakiś czas temu wśród alergologów zrobiło się głośno o najnowszej metodzie leczenia alergii – odczulaniu biorezonansem. W przeciwieństwie do klasycznych metod odczulania, na biorezonans możesz pójść nawet w okresie pylenia! Zabieg polega na stworzeniu zamkniętego obiegu fal elektromagnetycznych, którymi podawany jest alergen. W obu dłoniach trzymasz metalowe kule, a te są podpięte do urządzenia z fiolką z alergenem. Urządzenie wysyła przez 5 do 15 minut fale elektromagnetyczne i w niewyczuwalny sposób wprowadza alergen do Twojego organizmu. W czasie jednego zabiegu możesz odczulić się na maksymalnie 3 alergeny. Z biorezonansu możesz skorzystać w prywatnych gabinetach alergologicznych.

Pewnie zastanawiasz się, ile kosztuje odczulanie biorezonansem. Koszt jednego zabiegu, który zwykle wystarcza na pozbycie się nadwrażliwości na podawane substancje, wynosi od 50 do 100 zł.

Pamiętaj, zdrowie masz tylko jedno i nie warto na nim oszczędzać!

Oceń wpis!

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Komentarz
Imię Email WWW

  • 14 października 2018 o 14:58 Piotrek

    Niestety wiosna to nie jest jedyny okres gdzie jest się uczulonym . Do tego dochodzą też takie pory roku jak lato czy nawet jesień. U mnie dziecko jest bardzo uczulone na zarodniki grzybów. Ma bardzo nasilone objawy alergii we wrześniu i w październiku. A nad odczulaniem właśnie się zastanawiamy.

    Odpowiedz