Newsletter subscribe

Tanie pożyczanie

„Najlepsze pożyczki przez Internet – jak sprawdzić wiarygodność pożyczkodawcy?”

Opublikowane: 22 maja 2017 o 15:55   /   przez   /   komentarze (0)

Decyzja o wzięciu pożyczki, jak każda związana z finansami, powinna być decyzją przemyślaną. Na rynku i w Internecie aż roi się od firm, które oferują szybkie, tanie pożyczki, dostępne niemal od ręki. Zanim podpiszemy umowę warto poświęcić trochę czasu na sprawdzenie wiarygodności pożyczkodawcy tak, by wybrać najlepszą dla nas pożyczkę przez Internet.

Zasada ograniczonego zaufania

Decydując się na zaciągnięcie pożyczki jesteśmy przygotowani na to, że firma pożyczkowa będzie sprawdzać naszą wiarygodność. Firmy pożyczkowe online, jak sama nazwa wskazuje, ograniczają obieg papierów do minimum, ale wciąż dbają o to, by weryfikować pożyczkobiorcę. Możemy więc zostać poproszeni o numer PESEL, zaświadczenie o uzyskaniu stałych dochodów czy adres stałego zamieszkania.

Pamiętajmy jednak, że proces weryfikacji powinien przebiegać w obie strony. Powierzając swoje dane, a później pieniądze, instytucji finansowej musimy mieć pewność, że jest ona godna naszego zaufania. Jak zatem odróżnić solidną firmę, która pomoże nam wyjść z tarapatów finansowych od takiej, która może jedynie powiększyć nasze problemy?

Zrozumiałe przepisy udzielania pożyczki i spłaty

Rzetelny pożyczkodawca potrafi jasno i klarownie wytłumaczyć potencjalnemu klientowi zasady otrzymania pożyczki oraz warunki jej spłaty. Warto zwrócić uwagę jak przebiega kontakt z pożyczkodawcą, zwłaszcza jeżeli ubiegamy się o pożyczkę przez Internet, a nie w oddziale firmy.

Pracownicy firmy pożyczkowej powinni udzielić nam wszelkich informacji na temat całkowitej kwoty pożyczki, ostatecznego terminu spłaty, a także konsekwencji związanych z ewentualnymi opóźnieniami w płatnościach. Warto przekonać się, że rozmawiasz z rzetelnym pożyczkodawcą.Pożyczka Ekredycik

Wszystkie koszty na stół

Zanim podpiszemy umowę powinniśmy mieć pewność, że pożyczkodawca poinformował nas o wszelkich kosztach związanych z obsługą pożyczki. Uczciwa firma pożyczkowa bez problemu udzieli nam informacji o RRSO, czyli Rzeczywistej Rocznej Stopie Oprocentowania, która obejmuje wszystkie opłaty związane z zaciągnięciem zobowiązania.

W przypadku Ekredycik.pl większość z tych informacji dostępnych jest na stronie internetowej, jednak zawsze warto dopytać o szczegóły, przyjrzeć się umowie, by mieć pewność i wiedzieć na czym się stoi.

Weryfikacja zdolności kredytowej

Firmy pożyczkowe, które deklarują szybką wypłatę pieniędzy bez sprawdzenia naszego zadłużenia w Biurze Informacji Kredytowej czy Krajowym Rejestrze Długów zdecydowanie powinny wzbudzić nasze podejrzenia.

Odpowiedzialny pożyczkodawca udziela pożyczki, która dostosowana jest do możliwości finansowych klienta, dlatego dokładnie weryfikuje jego historię kredytową. Pozwala to na podjęcie odpowiedzialnej decyzji pożyczkowej oraz może uchronić klienta przed popadnięciem w pętlę długów. Jeżeli zatem wybrana przez nas firma nie sprawdza naszej historii kredytowej, lepiej wstrzymać się z podpisaniem z nią umowy.

Rankingi, opinie, certyfikaty

Zanim ostatecznie zdecydujemy się na konkretnego pożyczkodawcę warto rzucić okiem na rankingi w Internecie oraz opinie na internetowych forach. Jeżeli firma, którą wybraliśmy pojawia się w branżowych zestawieniach oraz ma pozytywne oceny klientów, na pewno zwiększa to jej wiarygodność.

Bez wątpienia zwiększają ją także branżowe certyfikaty. Jednym z nich jest wydawany przez Loan Magazine Certyfikat Odpowiedzialnego Pożyczkodawcy. Uzyskują go te podmioty, które w biznesie kierują sią zasadą poszanowania klienta oraz rzetelnie informują o zasadach zaciągnięcia i spłaty pożyczki. Ekredycik.pl posiada taki certyfikat.

Widać wyraźnie, że szukając najlepszej pożyczki przez Internet nie możemy postępować pochopnie. Jeżeli poświęcimy trochę więcej czasu na zapoznanie się z ofertami firm oraz potwierdzimy ich wiarygodność, wybór odpowiedniego dla nas pożyczkodawcy nie powinien stanowić problemu.

Skorzystaj z kalkulatora i weź pożyczkę!

Nie wiesz jak wypełnić wniosek pożyczkowy? Przeczytaj poradnik

 

„Najlepsze pożyczki przez Internet – jak sprawdzić wiarygodność pożyczkodawcy?”
1 z 1 głosów.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz
Imię Email WWW