Newsletter subscribe

Wydawaj z głową

Meble ogrodowe z palet – sprawdź, jak je zrobić!

Meble ogrodowe z palet – sprawdź, jak je zrobić!
Opublikowane: 24 kwietnia 2017 o 10:20   /   przez   /   komentarze (0)

Wiosna już na dobre zawitała w naszych domach. Jeśli jeszcze nie mieliśmy okazji tego zrobić, to właśnie teraz jest najlepszy czas na uprzątnięcie ogrodu po zimie. Zadbane kwiaty i krzewy nie tylko pozwolą nam nacieszyć oko, ale też przyjemnie się zrelaksować. Warto również pomyśleć o wygodnym wypoczynku ogrodowym. Tu idealnie sprawdzą się meble z palet!

Wypoczynek ogrodowy możemy oczywiście kupić w sklepie. Ciekawszym – a na pewno znacznie tańszym – rozwiązaniem jest zrobienie ich samodzielnie. Ostatnio bardzo modne stały się meble z palet, które zdobią już nie tylko domy, ale także kawiarnie i restauracje. We wpisie przedstawimy ceny gotowych mebli ogrodowych oraz dużo tańszej alternatywy. Podpowiemy również, jak wykonać meble ogrodowe z palet krok po kroku.

Ile kosztują meble ogrodowe w sklepie?

W wielu sklepach i marketach rozpoczął się sezon na sprzedaż kompletów wypoczynkowych na tarasy. Średnio za stół, dwa krzesła oraz sofę trzeba zapłacić ok. 1500 zł, oczywiście w zależności od tego, z czego meble są wykonane. Zwykle w cenie dostaniemy również poduszki. Nie każdego stać jednak na taki wydatek, tym bardziej że oprócz mebli musimy zainwestować pieniądze w nowe sadzonki kwiatów, które nie przetrwały zimy.

A może postawić na meble ogrodowe z palet

Dlatego warto się zastanowić nad wykonaniem mebli samemu lub kupieniem gotowego wypoczynku z europalet. Taki sam zestaw, jak ten opisany powyżej, kupimy już za 700 zł. Jeśli chcemy, żeby było nam wygodnie, musimy doliczyć do tego materac obszyty tkaniną wodoodporną oraz poduszki. Cena takiego obicia to ok. 100 zł za fotel lub sofę, w zależności od wymiaru. Do tego cztery poduszki o łącznej wartości 120 zł. To dla nas dodatkowe 400 zł. W sumie gotowy zestaw ogrodowy z europalet będzie nas kosztować ok. 1100 zł.

Pożyczka Ekredycik

Meble ogrodowe z europalet krok po kroku

Jeśli chcemy zaoszczędzić realne pieniądze, lepiej spróbować wykonać taki zestaw samodzielnie. Na początek należy się zastanowić, jaki rozmiar mebli nas interesuje. Mamy do wyboru paletę o wymiarach 1200×800×144 mm lub inne popularne rozmiary: 800×600×144 mm lub większe – 1200×1200×144 mm.

Zacznijmy więc od mierzenia. Palety możemy łatwo kupić na aukcjach internetowych lub na skupach, które często zajmują się również sprzedażą. Palety wykorzystuje się także w wielu zakładach produkcyjnych czy na budowie. Jeśli mamy trochę odwagi, możemy podejść do takiego miejsca i poprosić o kilka. Jedną sztukę możemy kupić już za 20 zł.

Jeśli już zdobyliśmy palety, musimy je wyczyścić i wygładzić szlifierką lub papierem ściernym, żeby nie zostały żadne drzazgi. Następnie zagruntujmy je lakierem do drewna bądź kolorową farbą, w zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać. Najlepszym rozwiązaniem jest użycie pistoletu natryskowego, ale jeśli takiego nie posiadamy, wystarczy wałek z krótkim włosiem.

Trzeba też pamiętać, żeby następną warstwę położyć dopiero po upływie co najmniej 16 godzin. Kolejnym krokiem do stworzenia własnego ogrodowego zestawu wypoczynkowego jest skręcenie palet. Do tego przyda się wkrętarka, kilka kątowników, łączników i kilkadziesiąt wkrętów. Teraz pozostaje tylko połączyć je wszystkie i stworzyć meble, o jakich marzyliśmy.

Jak zrobić meble ogrodowe z palet?

Meble z palet – postaw na wygodę!

Jeśli już nam się to uda, możemy zadbać o dodatkowy komfort i poszukać na aukcjach internetowych specjalnych materacy i poduszek na meble ogrodowe z palet. Zazwyczaj są one na wymiar.  Dla naszego zestawu jest to koszt ok. 400 zł. Możemy również wybrać wersję oszczędną i kupić kilka kwadratowych poduszek, które może nie będą pasować co do centymetra, ale na pewno będą wyglądać efektownie i pozwolą nam zaoszczędzić kolejną sumę.

Ile kosztują meble ogrodowe z palet?

Na nasze meble będziemy potrzebowali 14 palet. Biorąc pod uwagę, że za jedną sztukę musimy zapłacić ok. 20 zł,  ich koszt to 280 zł. Musimy też kupić ok. 3 litrów farby do drewna lub lakieru. Zapłacimy za nie ok. 30 zł.  Do tego wygodne poduszki, cena czterech sztuk to ok. 120 zł. To daje nam łączną kwotę 430 zł za wymarzone meble ogrodowe.

Koszt gotowych mebli ogrodowych kupionych w sklepie = 1500 zł

Koszt gotowych mebli z europalet = 1100 zł

Koszt samodzielnie wykonanych mebli z europalet = 430 zł

Co zyskamy?

Jak widać, warto poświęcić trochę czasu, by zaoszczędzić ponad tysiąc złotych. Za dodatkowe pieniądze możemy kupić nowe kwiaty lub krzewy, ozdobić nasz ogród efektownymi lampionami albo wymienić stare doniczki. Za tę kwotę możemy nawet kupić porządny grill, który uprzyjemni nam wypoczynek na naszym nowym zestawie mebli ogrodowych.

Skorzystaj z kalkulatora i weź pożyczkę!

Oceń wpis!

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz
Imię Email WWW