Newsletter subscribe

Wydawaj z fantazją

Ferie zimowe 2018 – terminy. Kiedy wypadają w Twoim województwie i jak je spędzić?

Ferie zimowe 2018 - jak je spędzić?
Opublikowane: 4 lutego 2018 o 09:37   /   przez   /   komentarze (0)

Jeśli jesteś rodzicem dziecka w wieku szkolnym, z pewnością wiesz, z jakim utęsknieniem czeka ono na ferie zimowe 2018. Terminy tej przerwy dla każdego województwa są inne i zmieniają się co roku. Dowiedz się, kiedy wypadają u Ciebie i poznaj sprawdzone pomysły na to, jak zagwarantować dziecku udany wypoczynek.

Po całym semestrze nauki wszystkim uczniom należy się zasłużony odpoczynek. Dzieci już od tygodni czekają na ferie i zastanawiają się, co będą w ich czasie robić. Możesz pozwolić wtedy swoim pociechom zostać w domu i spędzić ten czas przed komputerem lub telewizorem. Jednak masz też wiele innych, znacznie ciekawszych możliwości. Zobacz, jak sprawić, by Twoje dziecko skorzystało z ferii i zdobyło niezapomniane wspomnienia.

Ferie zimowe 2018 – terminy

W tym roku możemy zaplanować zimowy wypoczynek w następujących terminach:

  • 15 stycznia – 28 stycznia – województwa: dolnośląskie, mazowieckie, zachodniopomorskie, opolskie,
  • 22 stycznia – 4 lutego – województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie,
  • 29 stycznia – 11 lutego – województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie,
  • 12 lutego – 25 lutego – województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, kujawsko-pomorskie, świętokrzyskie, wielkopolskie.

Nauka i wypoczynek, czyli obóz językowy

Ferie to czas, kiedy większość dzieci marzy o wyjeździe na zimowisko. Jeśli chcesz, by dziecko jak najwięcej skorzystało z wyjazdu, zastanów się nad wysłaniem go na obóz językowy. Odbywają się one zarówno w Polsce, jak i za granicą. Podczas wyjazdu obozowicze mają szansę poćwiczyć język nie tylko na zajęciach, ale też i w codziennych sytuacjach.

Lekcje dostosowane są do poziomu i wieku uczestników. Jest to więc dobry pomysł, zarówno jeśli Twoje dziecko ma zadatki na poliglotę, jak i gdy ma problemy z nauką języka. Oprócz zajęć, takie obozy przewidują także zwiedzanie i wycieczki krajoznawcze.

Ceny obozów językowych organizowanych w Polsce zaczynają się od około 1000 – 1300 zł. Wycieczki zagraniczne są wprawdzie droższe, jednak to tam dziecko ma szansę naprawdę „liznąć” języka w codziennych sytuacjach. Koszt obozu językowego w Anglii na ferie 2018 to wydatek rzędu 1700 – 2200 zł.

Odrzucony wniosek o pożyczkę? Zobacz 5 najczęstszych powodów odmowy

Zimowisko narciarskie na ferie 2018

Twoje dziecko uwielbia sporty zimowe i najchętniej spędziłoby cały dzień na stoku? A może dopiero marzy o nauce szusowania po górskich zboczach? Obóz narciarski lub snowboardowy to idealne rozwiązanie na ferie 2018! Terminy, w których wypadają ferie, gwarantują świetne warunki w polskich górach.

Szukasz zimowiska z nauka jazdy? Pamiętaj, aby dobrać ofertę do poziomu umiejętności dziecka — jest to niezbędne zarówno ze względu na jego bezpieczeństwo, jak i dobra zabawę. Same narty to za mało? Możesz też wybrać obóz górski, który łączy jazdę na nartach z nauką języka. Będziesz mieć wtedy pewność, że Twoje dziecko spędzi ten czas aktywnie i pożytecznie.

Koszt tygodniowego zimowiska narciarskiego na ferie 2018 to około 1200–1500 zł. Do tego zazwyczaj musisz osobno doliczyć cenę wypożyczenia sprzętu oraz karnetu zwanego skipass. Umożliwia on m.in. korzystanie z wyciągów.

Obóz dla przyszłej gwiazdy

Twoje dziecko marzy o karierze aktora? Bierze udział we wszystkich szkolnych przestawieniach, udziela się w kółku teatralnym i jest chwalone przez nauczycieli? Zaproponuj mu wyjazd na obóz teatralny, gdzie pod opieką specjalistów będzie mogło rozwinąć skrzydła.

Na takim wyjeździe Twoje dziecko pozna podstawy warsztatu aktorskiego, popracuje nad dykcją i emisją głosu, a także zobaczy świat teatru od kuchni. Być może na zakończenie obozu uczestnicy przygotują przedstawienie, na którym będziesz mógł podziwiać swoją pociechę na scenie. Koszty takich wyjazdów na ferie 2018 wahają się od 1500 do 2000 zł.

Wyjazd dziecka na ferie to dla Ciebie spory wydatek? Z pomocą przyjdzie Ekredycik! Zobacz, jak w wygodny sposób dostosować rady do swoich możliwości finansowych.

Oceń wpis!

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz
Imię Email WWW