Newsletter subscribe

Tanie pożyczanie

Doradca finansowy za darmo? Kiedy i jak skorzystać z fachowej porady

Doradca finansowy za darmo?
Opublikowane: 31 stycznia 2018 o 15:41   /   przez   /   komentarze (0)

Niewiedza w obszarze finansów może Cię sporo kosztować. Dlatego pomoc, której udziela doradca finansowy, często okazuje się nieoceniona. Nie jesteś pewien, czy rozumiesz wszystkie zapisy w umowie pożyczki? Masz wątpliwości, czy możesz zaufać danej instytucji finansowej? Dowiedz się, jak i kiedy skorzystać z pomocy profesjonalisty.

Doradca finansowy może przyjść Ci z pomocą zawsze wtedy, gdy stajesz przed trudną decyzją dotyczącą Twoich finansów. W dzisiejszych czasach nie sposób znać się na wszystkich obszarach wiedzy. Nie wstydź się więc, jeśli nie jesteś pewien, jak znaleźć bezpieczną pożyczkę, sprawdzić zdolność kredytową lub właściwie wypełnić wniosek. W takich przypadkach skorzystaj z usług doradcy finansowego. Nie zawsze musi się to wiązać z dużymi wydatkami, a może pomóc zaoszczędzić Ci pieniądze, czas oraz nerwy.

Kim jest doradca finansowy?

Jest to osoba, która zajmuje się pomocą swoim klientom w obszarze finansów. Doradza im jak wybrać najkorzystniejszą polisę ubezpieczeniową, lokatę lub fundusz emerytalny. Podpowiada też, jak starać się zarówno o kredyt mieszkaniowy, jak i szybką pożyczkę. Niekiedy opracowuje indywidualne plany finansowe dla swoich klientów.

Doradca finansowy nie musi mieć kierunkowego wykształcenia. Zwykle jednak zawód ten wybierają ludzie po kierunkach ekonomicznych. Dzięki temu mogą wykorzystać w praktyce wiedzę zdobytą w czasie studiów.

Doradztwo finansowe to strata czasu?

Wręcz przeciwnie! Doradca finansowy pomoże Ci oszczędzić czas, który straciłbyś na szukanie i porównywanie ofert różnych banków, parabanków czy ubezpieczycieli. W ciągu jednej rozmowy poznasz różne propozycje interesującej Cię usługi. Uzyskasz pewne i fachowe wyjaśnienie wszystkich nurtujących Cię kwestii, przez co nie będziesz musiał przeszukiwać Internetu czy podręczników do ekonomii. Profesjonalista od razu odrzuci też niebezpieczne oferty, które mogą okazać się oszustwem.

Jeśli starasz się o kredyt hipoteczny, doradca kredytowy może pomóc Ci znacznie przyśpieszyć całą procedurę. Jest to możliwe, ponieważ zna on schemat postępowania niemal każdego banku. Od razu w prosty sposób wytłumaczy Ci zawiłości umowy i rozwieje Twoje wątpliwości.

baner

Doradztwo finansowe a zdolność kredytowa

Teoretycznie to, czy korzystasz z pomocy doradcy finansowego, nie powinno mieć wpływu na Twoją zdolność kredytową. Zależy ona przecież od spłaty Twoich wcześniejszych zobowiązań. Jednak doradca finansowy może podpowiedzieć Ci, co zrobić, by zwiększyć szansę na otrzymanie pożyczki. Pomocne może okazać się np. zamknięcie nieużywanej karty kredytowej lub skonsolidowanie zaciągniętych zobowiązań.

Doradca finansowy – jak znaleźć najlepszego?

Dobry doradca powinien być profesjonalny, kompetentny i świetnie obeznany w świecie finansów. Nie jest łatwo znaleźć osobę, która spełnia wszystkie te wymagania. Jeśli chcesz zacząć stałą współpracę z doradcą finansowym, zorientuj się, czy ktoś z Twojej rodziny lub znajomych może Ci kogoś polecić. Możesz też poszukać informacji w Internecie. Pamiętaj, że tej osobie powierzysz swoje pieniądze oraz poufne dane. Sprawdź więc dokładnie, czy jest ona godna zaufania.

Jeśli jednak potrzebujesz tylko pojedynczej konsultacji, nie musisz wiązać się na stałe z doradcą. Być może potrzebujesz jedynie rozwiać wątpliwości co do zapisu w umowie pożyczki albo chcesz dowiedzieć się, czy możesz ją otrzymać.

Niektóre firmy pożyczkowe – tak jak Ekredycik – oferują konsultacje przez Internet. Chcesz zapytać nas o warunki pożyczki? Możesz zadać pytanie konsultantowi, wysyłając do niego wiadomość email lub pisząc na czacie. W ten sposób otrzymasz fachową pomoc i uzyskasz pewne informacje. Nie musisz się też martwić o finanse kontakt z ekspertami Ekredycik jest całkowicie darmowy.

Oceń wpis!

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz
Imię Email WWW