Newsletter subscribe

Tanie pożyczanie

„Brak historii kredytowej – czy mimo to otrzymam pożyczkę?”

Brak historii kredytowej
Opublikowane: 19 maja 2017 o 11:11   /   przez   /   komentarze (0)

Każdy, kto choć raz starał się o kredyt wie, jak ważna jest pozytywna ocenia zdolności kredytowej. To dla banku potwierdzenie naszej wiarygodności i gwarancja, że będziemy w stanie spłacić zadłużenie. Jeżeli takiej nie posiadamy zaciągnięcie kredytu może być dużo trudniejsze. Czy brak historii kredytowej uniemożliwia uzyskanie dodatkowych pieniędzy?

Nie taki BIK straszny

Biuro Informacji Kredytowej (popularny BIK) to jeden z rejestrów, w którym instytucje finansowe mogą sprawdzić stan naszego zadłużenia. Wbrew obiegowym opiniom znajdują się tam informacje nie tylko o źle spłacanym lub niespłacanym kredycie, ale o wszystkich kredytach, które posiadamy, również o tych, spłacanych terminowo.

Banki niejednokrotnie wolą zadłużonych klientów, ale spłacających swoje zadłużenia regularnie od takich, którzy nie mają żadnej historii kredytowej. Co zrobić jeżeli potrzebujemy dodatkowych pieniędzy, ale nie posiadamy żadnej historii kredytowej?

Zróbmy sobie dług

Jednym ze sposobów na zwiększenie swojej wiarygodności przed bankiem jest zaciągnięcie niewielkiego zadłużenia, które spłacimy bez problemu i w terminie. Może to być drobny debet na koncie czy karta kredytowa z niedużym limitem.

Ważne, by nasze zadłużenie zostało odnotowane w BIK –u oraz aby jego spłata była nieco rozciągnięta w czasie (minimum 6 miesięcy), gdyż nie wszystkie instytucje finansowe aktualizują informacje w BIK –u z częstotliwością miesięczną. Jeżeli jednak nie chcemy lub nie mamy czasu na takie operacje z pomocą mogą przyjść nam firmy pożyczkowe.

Pożyczka Ekredycik

Szybki i bezbolesny zastrzyk gotówki

Pożyczka to wygodny sposób na pozyskanie niewielkiej, lecz natychmiastowej pomocy finansowej. Popularne chwilówki stanowią spore ryzyko. Krótkie terminy spłaty to często nie lada wyzwanie dla domowego budżetu, co w konsekwencji może przynieść więcej szkód, niż pożytku. Lepszym rozwiązaniem może być wzięcie pożyczki długoterminowej, w przypadku której okres spłaty jest znacznie dłuższy (w Ekredycik.pl może wynosić nawet 30 miesięcy).

Aby ubiegać się o taką pożyczkę wystarczy dysponować numerem PESEL, posiadać stałe źródło dochodu oraz stały adres zamieszkania.

Firmy pożyczkowe również sprawdzają naszą wiarygodność w różnego rodzaju ewidencjach, takich, jak BIK czy Krakowy Rejestr Długów. Jeżeli tego nie robią, warto zastanowić się czy właśnie z taką firmą chcemy związać się umową pożyczkową.

Brak historii kredytowej to dobra historia

Jeżeli nigdy nie zaciągaliśmy pożyczki, nie braliśmy kredytu i nie płaciliśmy kartą kredytową prawdopodobnie nie figurujemy w żadnej ewidencji czy bazie danych. O ile w przypadku banków mogłoby to stanowić przeszkodę w otrzymaniu kredytu, dla firm pożyczkowych, w tym również dla Ekredycik.pl, brak historii kredytowej nie stanowi problemu. W procesie weryfikacji ewidencje sprawdzane są głównie pod kątem negatywnej oceny kredytowej.

Pamiętajmy – jedynie nieregulowanie zadłużenia w terminie, a co za tym idzie – negatywna ocena kredytowa – może stanowić przesłankę dla firm pożyczkowych do odrzucenia naszego wniosku. Brak historii kredytowej to zatem dobra historia, która może skończyć się dodatkowymi pieniędzmi na naszym koncie.

Skorzystaj z kalkulatora i weź pożyczkę!

Nie wiesz jak wypełnić wniosek pożyczkowy? Przeczytaj poradnik

 

 

Oceń wpis!

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz
Imię Email WWW