Newsletter subscribe

Wydawaj z fantazją

Bezpieczna laserowa depilacja – ile to powinno kosztować?

Opublikowane: 7 września 2016 o 18:13   /   przez   /   komentarze (0)

Gładkie ciało jest tak samo ważne, jak zadbane zęby i włosy. Zwykłe maszynki nie sprawią, że niepożądane owłosienie zniknie na długo. Co innego depilacja laserowa. To najskuteczniejsza metoda usuwania zbędnych włosków. Kto może się jej poddać i jakie są jej zalety? I co najważniejsze, ile powinna kosztować?

Dla kogo depilacja laserowa?

Zabieg depilacji laserowej przeznaczony jest przede wszystkim dla osób o ciemnych, mocnych włosach. Takie owłosienie laser usunie najlepiej. W przypadku włosów jasnych i słabych istnieje ryzyko, że efekt nie będzie zadowalający. Zabieg ten poleca się także osobom mającym tendencję do wrastania włosów i podrażnień po zwykłym goleniu.

Kto nie może poddać się depilacji laserowej? Tego zabiegu nie wykonuje się u kobiet w ciąży, osób mocno opalonych, przyjmujących leki światłoczułe, czy zmagających się z nowotworem. Przeciwwskazaniem jest także przyjmowanie niektórych antybiotyków oraz ziół światłouwrażliwiających, np. dziurawca  i nagietka.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Depilację laserem najlepiej wykonać u dermatologa. Przed zabiegiem lekarz zapyta o przebyte choroby skórne, alergie itp. Oceni także stan naszej skóry i owłosienia. Następnie, w wybranym miejscu, przeprowadzi próbę laserem. Jeśli na naskórku nie pojawi się odczyn alergiczny, zostaniemy zakwalifikowani do zabiegu depilacji.

Depilację laserową najczęściej wykonuje się przy użyciu lasera diodowego. Jak w skrócie opisać ten proces? Wiązka światła wysyłana przez laser pochłania znajdującą się w mieszku włosowym, melaninę. Odbiera ona od lasera ciepło, które uszkadza  mieszki włosowe i komórki biorące udział w powstawaniu nowego włosa. Ponieważ włosy nie rosną równocześnie, zabieg depilacji laserowej należy powtarzać. Podczas depilacji usuwane są tylko te włosy, które posiadają dostatecznie dużo melaniny i są w fazie aktywnego wzrostu. W zależności od tego, jaką powierzchnię skóry poddajemy depilacji, zabieg trwa od piętnastu minut do dwóch godzin.

Po zabiegu depilacji laserowej skórę trzeba myć delikatnym żelem, nie pocierać jej ręcznikiem, nie stosować peelingów ani się nie opalać. Pozostałe, rosnące włosy można golić maszynką, ale nie wolno ich wyrywać przez okres sześciu tygodni.

Koszt depilacji laserowej

Depilację laserem najlepiej powtórzyć w obrębie 4-12 tygodni po pierwszym zabiegu. Później, dla utrzymania efektu, wystarczy ją robić raz na rok. Koszt depilacji laserowej w przybliżeniu wynosi:

  • wąsik ok. 200-250 złotych
  • łydki ok. 500-600 złotych
  • pachy ok. 300 złotych
  • strefa bikini ok. 300-400 złotych

Niższe ceny zdarzają się rzadko i mogą mieć związek z używaniem przez kosmetologa gorszej jakości sprzętu!

depilacja-laserowa-min

Zalety depilacji laserowej

Depilacja laserowa ma wiele zalet. Najważniejszą z nich jest usunięcie niechcianych włosków niemal w stu procentach. Nawet jeden zabieg osłabi nasze włosy i pozbędzie się ich dużej części. Jeśli zdecydujemy się na serię zabiegów, gładką skórę uzyskamy na okres kilku lat. Po tym czasie włoski zaczną odrastać, ale będą słabsze i jaśniejsze. Zazwyczaj wystarczy jedna interwencja laserem, by się ich pozbyć.

Depilacja laserowa na pozór wydaje się droga. Jednak wystarczy przemyśleć, ile kosztowały nas akcesoria i kosmetyki do golenia w ciągu ostatnich dwóch lat. Sporo, prawda? Gdyby zsumować te pieniądze, wyszłaby kwota podobna do kosztu zabiegu depilacji laserowej. Decydując się na pomoc lasera oszczędzamy przede wszystkim czas, który przeznaczaliśmy na tradycyjne golenie. Dodatkowo zapomnimy o problemie wrastania włosów i podrażnionej po goleniu skórze.

Nie miej węża w kieszeni – wybierz dobrego specjalistę

Decydując się na zabieg depilacji laserowej musimy pamiętać, że może go wykonywać tylko osoba odpowiednio do tego przeszkolona. Najlepiej, żeby był to lekarz dermatolog. Kosmetolog może przeprowadzić depilację laserową tylko w obecności lekarza! Wykonanie zabiegu w podrzędnym salonie nie spowoduje pustki w portfelu, ale może trwale uszkodzić i oszpecić skórę.


 

W swojej praktyce lekarskiej miałam do czynienia m.in z osobą, której kosmetolog podczas depilacji wąsika poparzył usta. Laser zostawił na wargach brzydkie blizny, których  pacjentka do tej pory nie może się pozbyć

– mówi lekarz dermatolog Ewa Milcarz.


 

Pamiętaj!

Dyskomfort przy depilacji laserowej to coś normalnego. Pacjenci w trakcie zabiegu mogą odczuwać coś na kształt kłucia i mrowienia. Naturalne jest także zaczerwienienie skóry, które utrzymuje się do kilku dni. Jeśli po tym czasie nie znika to znak, że podczas zabiegu coś poszło nie tak.

 

Gładka skóra na długo i zero podrażnień to niewątpliwe plusy depilacji laserowej. Brak konieczności golenia brzmi jak bajka, w której przy odrobinie rozsądku bardzo łatwo się znaleźć.

Bezpieczna laserowa depilacja – ile to powinno kosztować?
4.86 z 7 głosów.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz
Imię Email WWW