Newsletter subscribe

Wydawaj z głową

5 pomysłów na tani prezent na Dzień Dziecka

Opublikowane: 31 maja 2017 o 16:11   /   przez   /   komentarze (0)

Nieuchronnie zbliża się czerwiec, a więc i Dzień Dziecka. Naszą pociechę, oczywiście, powinniśmy obdarzyć wyjątkowym prezentem, by poczuła się ważna i doceniana. Wśród podarunków na topie są od wielu już lat nowe technologie: gadżety elektroniczne czy gry komputerowe. Te jednak kosztują i to niemało, można zatem śmiało oprzeć się obowiązującym tendencjom i pomyśleć o czymś znacznie tańszym, co sprawi dziecku równie dużą frajdę.

Wybór technologicznego produktu wiąże się z dużymi wydatkami. Laptop, tablet, smartfon czy hoverboard – wysokiej jakości sprzęt to wydatek minimum 1000 zł. Zamiast wydawać tak duże pieniądze, możemy np. kupić (lub samodzielnie zrobić) jedną z ręcznie robionych zabawek, o których już pisaliśmy. Możliwości są zresztą rozmaite, wszystko zależy od naszej pomysłowości, gdyż, wbrew powszechnie panującym przekonaniom, dziecko wcale nie tak trudno zadowolić  Poniżej przedstawiamy inne propozycje na udany i tani prezent na Dzień Dziecka.

Wspólny wyjazd 

Kto powiedział, że dziecko musi dostać rower, smartfon czy drona? Wspaniałym prezentem może być wspólny wyjazd, choćby na jeden lub dwa dni. Koszty takiego wyjazdu nie muszą być duże. Przy odpowiednim zaplanowaniu, możecie zamknąć się nawet w 200-300 zł. Zapytajmy dziecko, jaką atrakcję chciałoby zobaczyć. Może niedaleko waszego miejsca zamieszkania znajduje się park linowy, wesołe miasteczko, park wodny albo rodzinny escape room? Koniecznie, zabierzcie ze sobą aparat fotograficzny – na pewno będzie co uwiecznić.

Gra planszowa

Zamiast wydawać duże pieniądze na nową grę komputerową, warto zastanowić się nad grą… planszową. Może to być choćby gra oparta na przygodach jakiegoś dziecięcego idola, na przykład Harry’ego Pottera, Elzy z Krainy Lodu czy Myszki Miki. Wybór jest tu zresztą bardzo szeroki, a ceny za grę kształtują się na poziomie 50-150 złotych. To bardzo dobry pomysł na trafiony i tani prezent na Dzień Dziecka, tym bardziej, że do gry nasza pociecha może zaprosić rówieśników lub innych członków rodziny.

Gra miejska

Jeżeli już jesteśmy przy grach, nie sposób nie wspomnieć o cieszącej się coraz większej popularnością formie rozrywki. Jako że dzieci uwielbiają przygody, tajemnice i zagadki, znakomitym i tanim podarunkiem na Dzień Dziecka jest gra miejska. Ułóż scenariusz gry, inspirując się np. ulubioną bajką lub kierując się dziecięcymi zainteresowaniami. Zaproś rówieśników swojego dziecka z rodzicami lub członków bliższej i dalszej rodziny. Wspólnie przeżyjcie niezapomnianą przygodę.  Koszt takiego rozwiązania jest prawie żaden, a wspaniałe emocje i frajda dla dzieci gwarantowane!

Dziecięca olimpiada

W szkołach 1 czerwca częstokroć jest nie tylko Dniem Dziecka, ale też dniem sportu. Warto przy tej okazji zorganizować dziecięca olimpiadę. Konkurencje, jakie odbędą się w ramach waszej olimpiady, zależą tylko od waszej wyobraźni. Bieg z przeszkodami, spacer z jajkiem na łyżeczce czy wyławianie ustami jabłka z wody to tylko kilka z pomysłów. Podobnie jak w przypadku gry miejskiej, potrzebne nakłady finansowe są niewielkie, w przeciwieństwie do emocji i pokładów radości i zabawy, jakie zapewnia współzawodnictwo.

Prezent ze zdjęciem

Inną opcją taniego prezentu na Dzień Dziecka jest zakup gadżetu z podobizną dziecka, zdjęciem rodziny lub ukochanego zwierzaka. Może to być kalendarz, kubek czy t-shirt ze zdjęciem dziecka. Cena takiego prezentu to zaledwie 20-30 zł, a radość naszej pociechy – bezcenna.

Ile możemy zaoszczędzić?

Jak widzimy, prezent na 1 czerwca niekoniecznie musi być drogi i zaawansowany technologicznie, aby mógł sprawić dziecku radość i je zadowolił. Zamiast wydawać  500, 600 a nawet więcej 1000 zł na smartfona, można wybrać tani prezent na Dzień Dziecka, który będzie zarazem atrakcyjny i pożyteczny. Za zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można zafundować dziecku miesiąc dodatkowych zajęć, np. sportowych. W przypadku rezygnacji z kupna najnowszego modelu telefonu – nawet tygodniowe wakacje.

Oceń wpis!

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz
Imię Email WWW