Newsletter subscribe

Tanie pożyczanie

Inwestycja w siebie: 5 pomysłów na rozwój osobisty w nowym roku

Inwestycja w siebie 5 pomysłów na rozwój osobisty w nowym roku
Opublikowane: 27 grudnia 2017 o 11:08   /   przez   /   komentarze (0)

Zbliża się czas podejmowania postanowień noworocznych. Wykorzystaj te okazję i postaw w nowym roku na rozwój osobisty. Pamiętaj, że to nie tylko podnoszenie kwalifikacji zawodowych, ale też rozwijanie pasji. Dlatego poznaj nasze pomysły na to, jak rozwinąć skrzydła w nowym roku.

1.Poczuj się poliglotą

Zawsze chciałeś nauczyć się hiszpańskiego? W liceum chodziłeś na lekcje francuskiego, ale niewiele już z nich pamiętasz? A może marzy Ci się nauka jakiegoś egzotycznego języka? Nic nie stoi na przeszkodzie, by spełnić te marzenia! Nie tylko zrobisz coś dla siebie, ale też podniesiesz swoje kwalifikacje zawodowe.

Kursy językowe nie należą do najtańszych. Ich ceny wahają się od 600 do 1200 zł za semestr. Wybierając szkołę językową, warto jednak kierować się nie ceną, a jakością kształcenia. Zwróć uwagę, by zajęcia prowadził native speaker, czyli rodzimy użytkownik języka. Dzięki temu szybko otworzysz się na mówienie.

2.Zostań mistrzem kuchni

Chciałbyś umieć gotować niczym Gordon Ramsay albo Magda Gessler? Najwyższa pora, aby zrealizować to marzenie! Dostępnych jest mnóstwo kursów zarówno stacjonarnych, jak i online, które wprowadzą Cię w tajniki smaków i aromatów. Możesz wybrać tradycyjną kuchnię, jak i wegetariańską, francuską czy indyjską. Są też specjalne kursy uczące przyrządzania sushi lub wypiekania ciast.

Dzięki temu w Twojej kuchni już nigdy nie powieje nudą, a organizowane przez Ciebie spotkania staną się słynne wśród rodziny i znajomych. Kursy gotowania to nie tylko nauka, ale także świetna zabawa.

Ceny takich kursów są bardzo zróżnicowane. Zależą od rodzaju kuchni, dostępności składników oraz osób prowadzących lekcje. Ceny kursów online zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych za miesiąc. Pamiętaj jednak, że przez Internet nie spróbujesz potrawy wykonanej przez nauczyciela, ani nie poczujesz jej aromatu. Będzie Ci więc znacznie trudniej odtworzyć danie samodzielnie. Jednodniowy kurs gotowania kosztuje od 200 zł, natomiast miesięczny około 500 zł.

3.Postaw na rozwój osobisty i czytaj z prędkością światła

Jeśli jesteś molem książkowym, a stos odłożonych na później lektur piętrzy się aż po sufit, kurs szybkiego czytania to idealna propozycja dla Ciebie.  Nie tylko zwiększy on prędkość samego czytania, ale też sprawi, że zapamiętasz więcej z tekstu. Znacznie szybciej będziesz się także uczyć – jeśli więc masz dzieci w wieku szkolnym, je też możesz zapisać do dedykowanej dla nich grupy. Dzięki temu poprawi się efektywność ich nauki – będą mniej czasu spędzać przy książkach i dostawać lepsze oceny. Jeśli zapiszecie się razem, pokażesz dzieciom, że warto inwestować w rozwój osobisty.

Kurs szybkiego czytania zwykle podzielony jest na kilka poziomów. Każdy z nich kosztuje około 600 – 900 zł i trwa kilka tygodni.

4.Podbij świat mody

Ile razy zdarzyło się, że nie mogłeś znaleźć w sklepie odzieżowym nic odpowiedniego dla siebie? A może standardowa rozmiarówka nie odpowiada Twojej figurze? Kiedy znajdziesz coś, co Ci się podoba, okazuje się, że ma wręcz kosmiczną cenę? Kursy szycia są odpowiedzią na wszystkie te problemy. Dzięki nim nauczysz się jak szyć ubrania, które idealnie trafiają w Twój gust i są dopasowane do Twojej figury. Nauczysz się robić wykroje, dobierać odpowiednie materiały i przerabiać gotowe ubrania ze sklepu. Dzięki temu będziesz też mógł zaoszczędzić na niektórych częściach garderoby.

Kursy szycia podzielone są na poziomy, na których możesz doskonalić nabyte wcześniej umiejętności. Najbardziej podstawowe uczą obsługi maszyny do szycia, wykrojów i podstawowych wiadomości o materiałach. Następne etapu uczą bardziej zaawansowanych technik wykończenia, marszczeń i zdobień.

Ceny kursów zależą od liczby spotkań i rodzaju umiejętności, jakich nabywają uczestnicy. Zazwyczaj wahają się od 800 do 1500 zł. Pamiętaj, że aby zostać mistrzem krawiectwa musisz ćwiczyć też w domu. Ceny maszyn do szycia zaczynają się już od 400 zł.

5.Postaw na wykształcenie

Kolejnym pomysłem na rozwój osobisty są studia podyplomowe. Dzięki nim możesz poprawić swoje kompetencje zawodowe, ale też poszerzyć swoje horyzonty i dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy. Pozwolą Ci stać się specjalistą w wybranej przez Ciebie dziedzinie i polepszą Twoją sytuację na rynku pracy. Być może dzięki nowemu dyplomowi zmienisz pracę na ciekawszą i lepiej płatną lub zostaniesz doceniony w obecnej firmie.

Studia podyplomowe są dość kosztowną inwestycją. Kosztują od 3000 do 6000 zł, w zależności od kierunku, uczelni i długości. Zazwyczaj trwają 2 lub 4 semestry, a ich koszt można rozłożyć na raty. Często jednak bardziej opłaca się zapłacić od razu całą sumę, gdyż można otrzymać korzystny rabat.

Nie ma wątpliwości, że inwestycja w siebie, to najlepsza inwestycja. Wiedza i doświadczenie, które zdobędziesz zostaną z Tobą do końca życia. Dlatego nie wahaj się wydać większej sumy na rozwój osobisty. W razie potrzeby środki na naukę nowych umiejętności zdobędziesz szybko dzięki wygodnej pożyczce przez Internet, np. w portalu Ekredycik.

Oceń wpis!

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Komentarz
Imię Email WWW