Newsletter subscribe

Wydawaj z głową

5 aplikacji mobilnych, które pomogą Ci zarządzać domowym budżetem

5 aplikacji mobilnych, które pomogą Ci zarządzać domowym budżetem
Opublikowane: 7 grudnia 2016 o 14:28   /   przez   /   komentarze (7)

Zarządzanie własnym budżetem, monitorowanie wydatków, poszukiwanie ewentualnych pól do oszczędności… Pozornie jest to proste zadanie, jednak w momencie, kiedy pozycji do przeanalizowania jest naprawdę sporo, a miesięczne wydatki niemałe, warto zdecydować się na jakąś formę automatyzacji zarządzania domowymi finansami. Doskonale w tej roli sprawdzają się aplikacje mobilne, które dostępne są bezpłatnie lub za naprawdę niewielkie pieniądze. Która rozwiązania mogą nas szczególnie zainteresować?

1. Aplikacja do zarządzania domowym budżetem: „Mój budżet”

Dostępna za niespełna 10 złotych aplikacja „Mój budżet” to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą na bieżąco śledzić swoje wpływy i wydatki, ustalać limity na poszczególne kategorie kosztów (np. koszty paliwa), definiować limity dla kart kredytowych i księgować transakcje na kilku różnych kontach. Ze względu na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa, aplikacja nie ma dostępu do sieci Internet. Możliwe jest natomiast zsynchronizowanie aplikacji z kilkoma różnymi urządzeniami oraz utrzymywanie kopii zapasowej w chmurze.

2. Aplikacja do śledzenia wydatków: „Money Pro – Money Manager”

Kolejnym wartym uwagi programem do zarządzania domowymi finansami jest „Monefy Pro – Money Manager”. Aplikacja jest niezwykle prosta i intuicyjna w obsłudze, pozwala na szybkie dodawanie nowych pozycji kosztowych oraz obserwowanie własnych wydatków w postaci przejrzystego i niezwykle czytelnego diagramu. Monefy Pro jest zsynchronizowany z Dropboxem dzięki czemu istnieje możliwość śledzenia swojego domowego nie tylko na własnym smartfonie, ale również na  innych urządzeniach mobilnych. Aplikacja jest dostępna do poprania za jedyne kilka złotych.

3. Bezpłatna aplikacja: „Moje finanse”

„Moje finanse” to bezpłatna i nieustannie rozwijana aplikacja istotnie ułatwiająca zarządzanie domowym budżetem. Przejrzysty interfejs pozwala na szybkie dodawania nowych oraz analizowanie tych już dokonanych transakcji, sprawdzanie aktualnego salda oraz studiowanie podsumowań dla poszczególnych okresów. Plusem jest niewątpliwie możliwość obsługi wielu kont oraz wizualna prezentacja poszczególnych kategorii kosztowych, która umożliwia sprawne poszukiwanie oszczędności w domowym budżecie.

4. Aplikacja do kontrolowania domowych wydatków: „HandWallet Expense Manager”

To jedna z najpopularniejszych i najwyżej ocenianych aplikacji do kontrolowania wydatków. Przy jej pomocy można w naprawdę prosty sposób zarządzać wieloma kontami i kartami kredytowymi, planować domowy budżet oraz śledzić wydatki zarówno swoje jak i pozostałych członków gospodarstwa domowego. Analizowanie wszelkich przepływów finansowych ułatwiają interaktywne wykresy oraz graficzna prezentacja poszczególnych kategorii kosztowych (również w rozbiciu na wiele kont i osób). Co ciekawe, HandWallet przelicza automatycznie operacje w walutach obcych, a nawet oblicza odsetki i kwoty niezbędne do spłaty zaciągniętych pożyczek!

 5. Aplikacja do tworzenia domowego budżetu: „Szybki Budżet – Manager Wydatków”

Ostatnim managerem kosztów, z którym warto się zapoznać jest „Szybki Budżet – Manager Wydatków”. Bezpłatna aplikacja pozwala zarządzać przychodami i wydatkami w sposób niezwykle szybki i intuicyjny. Umożliwia tworzenie wielu kont i budżetów, a także najróżniejszych wykresów, dzięki którym znacznie łatwiej szukać pól do ewentualnych oszczędności. Plusem jest ponadto automatyczne zapisywanie kopii zapasowej na karcie SD lub w Dropboxie.

I pamiętaj, że więcej oszczędności to więcej wolnych środków na Twoim koncie!

5 aplikacji mobilnych, które pomogą Ci zarządzać domowym budżetem
1.5 z 2 głosów.

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Komentarz
Imię Email WWW

 • 29 stycznia 2017 o 08:48 Marta

  Wszystkie z nich są napewno pomocne, jednak u mnie najlepiej sprawdza się arkusz google, gdzie wszystko sobie wpisuje sama

  Odpowiedz
  • 9 lutego 2017 o 13:51 Ekredycik

   Tylko pochwalić, Pani Marto! Samodzielne kontrolowanie domowego budżetu za pomocą arkusza kalkulacyjnego wymaga na pewno dużej dyscypliny, tak więc gratulujemy zaangażowania.

   Odpowiedz
 • 7 sierpnia 2017 o 22:58 Agnieszka

  Bardzo ogólny artykuł. Nie jest napisane na jakich systemach działa. Od dawna poszukuję aplikacji dzięki której będę mogła oszczędzać i dodatkowo będzie ona zsynchronizowana z innymi urządzeniami mobilnymi oraz z urządzeniami mojego narzeczonego. Taki kiedyśniejszy YNAB, który się bardzo popsuł. W artykule tym zabrakło mi takich informacji, aplikacje nie zostały przedstawione w sposób przejrzysty. Taka prezentacja produktu „na sucho”.

  Odpowiedz
  • 11 sierpnia 2017 o 16:13 Ekredycik

   @Agnieszka, dziękujemy za komentarz. Być może zrobimy kolejne podejście do tematu 🙂

   Odpowiedz
 • 28 sierpnia 2017 o 13:02 Zosia

  Ja prowadzę budżet domowy w programie „Finanse domowe 2”

  Odpowiedz
 • 29 stycznia 2018 o 21:31 Felicja

  Ja połączyłam Excel z aplikacją na telefon. Zapisuje każdy wydatek. Mam wygodną prostą do tego apke Koszcik 2.0. Wydatek, kategoria, data, na koniec miesiąca eksport do excela. To nawet wciągające jest. Kategorie można modyfikować do bieżących potrzeb, np świąt czy wyjazdów. Polecam. Można współdzielić wydatki z partnerem. Przy czym pozostajesz w apce anonimowy (masz tylko kod do odzysku danych)
  To może byc uzupełnienie tego co oferuje bank i Excel.

  Odpowiedz
  • 30 stycznia 2018 o 08:20 Ekredycik

   Pani Felicjo, dziękujemy za opinię! Zapraszamy do odwiedzania naszego bloga, gdzie znajdzie Pani jeszcze więcej przydatnych rad na temat zarządzania wydatkami! 😉

   Odpowiedz